Polacy za granicą. Teodorczyk bez zmian, 25. gol Polaka w sezonie!

Łukasz Teodorczyk był jedną z wyróżniających się postaci na boisku i przyczynił się do wyjazdowej wygranej Anderlechtu Bruksela nad KVC Westerlo 4:2. Polak wpisał się na listę strzelców w 7. minucie widowiska. To jego 25. gol w sezonie i 17. w lidze.

Przerwa w lidze belgijskiej nie podziałała demotywującą na napastnika reprezentacji Polski. Łukasz Teodorczyk, choć nie wpisał się na listę strzelców w starciu z St. Truiden, dziś powetował sobie wcześniejsze niepowodzenie. Polak w 7. minucie otworzył wynik meczu, wykorzystując podanie Youriego Tielemansa. To jego 25. gol w sezonie i 17. w Jupiler League.

Sam pojedynek trzymał w napięciu tylko do 15. minuty. Po golu Nicolae Stanciu Anderlecht ponownie objął prowadzenie (2:1), którego nie oddał do końcowego gwizdka. Sukces ekipy ze stolicy Belgii przypieczętowali Leander Dendoncker i Youri Tielemans. Ten ostatni miał udział przy trzech z czterech trafień swojej drużyny.