Polacy za granicą. Przełamanie Teodorczyka pomogło Anderlechtowi w wygranej

Łukasz Teodorczyk wpisał się na listę strzelców, a jego Anderlecht Bruksela pokonał na wyjeździe KV Mechelen 4:3 w meczu inaugurującym 10. kolejkę Jupiler League. Porażki doznała natomiast drużyna Kamila Glika AS Monaco w wyjazdowym starciu z Olympique’em Lyon (2:3).

Snajper Fiołków bramkarza rywali – Colina Coosemansa – zmusił do kapitulacji w 43. minucie, gdy pewnym strzałem wykorzystał podanie od Adriena Trebela. Dla naszego reprezentanta było to dopiero trzecie trafienie w obecnym sezonie ligowym.

Jego Anderlecht ostatecznie zwyciężył 4:3, choć do 60. minuty prowadził różnicą trzech goli. Mechelen stać było jednak na zredukowanie strat do jednej bramki, ale na doprowadzenie do remis zabrakło im już czasu. Dzięki trzeciej wygranej z rzędu Fiołki awansowały na trzecie miejsce w tabeli.

Powodów do zadowolenia nie miał dziś natomiast Kamil Glik, którego Monaco przegrało w delegacji z Lyonem 2:3. Stoper ekipy z Księstwa choć rozegrał pełne spotkanie, swojego występu nie będzie mógł zaliczyć do udanych.

Poważny błąd popełnił zwłaszcza w 11. minucie, kiedy to dał się oszukać zwodem Nabilowi Fekirowi, a ten podał do Mariano Diaza i miejscowi objęli prowadzenie. Kadrowiczowi Adama Nawałki upiekło się za to tuż przed przerwą. Wówczas Polak zagrał piłkę ręką we własnym polu karnym, ale na jego szczęście – sędzia nie wskazał na „wapno”.

Dla mistrzów Francji była to już druga porażka w bieżącej kampanii ligowej. W tabeli podopieczni Leonardo Jardima zajmują drugie miejsce, a ich strata do prowadzącego w stawce Paris Saint-Germain może jutro wzrosnąć już do sześciu punktów.

***

Jupiler League (Belgia) 10. kolejka:

Łukasz Teodorczyk (RSC Anderlecht) – 90 minut i gol w wygranym spotkaniu z KV Mechelen (4:3)

Ligue 1 (Francja) 9. kolejka:

Kamil Glik (AS Monaco) – 90 minut w przegranym meczu z Olympique’em Lyon (2:3)

Bundesliga (Niemcy) 8. kolejka:

Marcin Kamiński (VfB Stuttgart) – do 18. minuty w zwycięskiej konfrontacji z FC Koeln (2:1)