Polacy za granicą. Przełamanie Lewandowskiego, premierowy gol Zielińskiego!

To był niezwykle udany wieczór dla kadrowiczów Adama Nawałki. Dwa gole dla Bayernu Monachium zdobył bowiem Robert Lewandowski, a swoje premierowe trafienie w barwach Napoli zanotował Piotr Zieliński.

Lewandowski na gola w zespole mistrza Niemiec czekał od 1 listopada, gdy dwukrotnie pokonał bramkarze PSV Eindhoven w meczu Ligi Mistrzów (2:1). Od tego momentu rozegrał cztery spotkania z rzędu bez zdobyczy bramkowej. Przełamanie nastąpiło w piątkowy wieczór w starciu z FSV Mainz. Polak po raz pierwszy na listę strzelców wpisał się w 5. minucie. Wówczas wykorzystał zagranie od Arjena Robbena i uderzeniem z dwunastu metrów umieścił piłkę w siatce rywali.

1. FSV Mainz 05 vs FC Bayern MunichW doliczonym czasie gry kapitan naszej reprezentacji skompletował dublet. Tym razem nie dał szans Jonasowi Loesslowi precyzyjnym strzałem z rzutu wolnego. Ostatecznie Bayern wygrał 3:1, co sprawia, że przynajmniej do jutra będzie liderem Bundesligi. „Lewy” z kolei, dzięki dzisiejszym trafieniom, zaliczył już szesnaście bramek w bieżącym sezonie we wszystkich rozgrywkach klubowych.

Premierowego gola w barwach Napoli zanotował Piotr Zieliński, który potrzebował zaledwie stu siedmiu sekund gry, aby zmusić do kapitulacji golkipera Interu Mediolan. Kadrowicz Adama Nawałki otrzymał podanie głową od Jose Callejona i uderzeniem z piętnastu metrów skierował futbolówkę do bramki przy dalszym słupku. Chwilę póżniej 22-letni pomocnik popisał się asystą, kiedy to prostopadłym podaniem uruchomił Marka Hamsika, a ten nie zmarnował sytuacji sam na sam z Samirem Handanoviciem. Reprezentant Polski przez cały mecz był jednym z wyróżniających się zawodników na boisku – umiejętnie rozdzielał piłkę do partnerów, był bardzo aktwny w ofensywie i często dochodził do sytuacji strzeleckich. Jego drużyna pokonała Nerazzurri 3:0.

***

Serie A 15. kolejka:

Piotr Zieliński (SSC Napoli) – rozegrał 90 minut, w trakcie których zdobył gola, zanotował asystę oraz otrzymał żółtą kartkę w wygranej konfrontacji z Interem Mediolan (3:0)

Arkadiusz Milik (SSC Napoli) – z powodu kontuzji kolana poza kadrą meczową w zwycięskim pojedynku z Interem Mediolan (3:0)

Bundesliga 13. kolejka:

Robert Lewandowski (Bayern Monachium) – 90 minut, dwa gole i żółta kartka w wygranym starciu z FSV Mainz (3:1)