Polacy za granicą. Popis Kamila Glika, „Lewy” bez gola

Kamil Glik przyczynił się do wyjazdowego zwycięstwa AS Monaco nad Montpellier HSC 2:1. Polak wpisał się na listę strzelców w spotkaniu 24. kolejki Ligue 1. W pojedynku 1/8 finału Pucharu Niemiec pomiędzy Bayernem Monachium i VfL Wolfsburg od pierwszego do ostatniego gwizdka na murawie przebywał Robert Lewandowski.

To był kolejny udany dzień dla rozgrywającego doskonały sezon Kamila Glika. Polski stoper wpisał się na listę strzelców w 16. minucie rywalizacji z Montpellier HSC, wykańczając dośrodkowanie Thomasa Lemara. To jego szósty gol w trwającym sezonie i czwarty w Ligue 1. Spotkanie zakończyło się ostatecznie wygraną AS Monaco 2:1. W ligowej tabeli drużyna z Księstwa ma trzy punkty przewagi nad Paris Saint-Germain. Zespół Grzegorza Krychowiaka pokonał dziś na wyjeździe Lille OSC 2:1. Polskiego pomocnika – ze względu na kontuzję – zabrakło jednak nawet na ławce rezerwowych.

Szansę występu w Pucharze Niemiec otrzymał dziś Robert Lewandowski. Defensorzy Wolfsburga wyłączyli polskiego napastnika z gry, przez co nie miał on okazji powiększyć swojego obfitego dorobku bramkowego. Na boisku nie pojawił się walczący o miejsce w składzie Jakub Błaszczykowski. Wynik meczu w 17. minucie ustalił gol Douglasa Costy. W rywalizacji FC Koeln z Hamburgerem SV 90 minut rozegrał aspirujący do powrotu do kadry Paweł Olkowski. Prawy obrońca nie uchronił jednak swojego zespołu przed porażką 0:2.

Czyste konto w rywalizacji z Fiorentiną zachował Wojciech Szczęsny. Jego AS Roma rozbiła u siebie Violę 4:0, a do siatki trafiali Edin Dzeko (dwukrotnie), Federico Fazio i Radja Nainggolan. Rzymianie zrehabilitowali się za porażkę 2:3 z Sampdorią. Do prowadzącego Juventusu tracą cztery punkty.

* * *

Ligue 1 – 24. kolejka:

Kamil Glik (AS Monaco) – 90 minut i bramka w wygranym 2:1 meczu z Montpellier HSC
Grzegorz Krychowiak (Paris Saint-Germain) – ze względu na uraz poza kadrą meczową w spotkaniu z Lille OSC (2:1)
Igor Lewczuk (Girondins Bordeaux) – kontuzja wykluczyła go z rywalizacji w wygranym przez jego drużynę pojedynku z SM Caen (4:0)

Puchar Niemiec – 1/8 finału:

Robert Lewandowski (Bayern Monachium) – 90 minut w wygranym 1:0 spotkaniu z VfL Wolfsburg
Jakub Błaszczykowski (VfL Wolfsburg) – cały mecz na ławce rezerwowych w przegranym 0:1 pojedynku z Bayernem Monachium
Paweł Olkowski (FC Koeln) – 90 minut w przegranym 0:2 wyjazdowym meczu z Hamburgerem SV

Serie A – 23. kolejka:

Wojciech Szczęsny (AS Roma) – czyste konto w wygranym 4:0 pojedynku z ACF Fiorentiną