Polacy za granicą. Piszczek znów strzelił; Krychowiak nie pomógł PSG

Kolejnego gola w obecnym sezonie Bundesligi zdobył Łukasz Piszczek. Prawy obrońca Borussii Dortmund wpisał się na listę strzelców w 53. minucie, a jego drużyna wygrała na własnym stadionie z SC Freiburg 3:1. Do sporej niespodzianki doszło natomiast w Ligue 1, gdzie Paris SaintGermain, z Grzegorzem Krychowiakiem w składzie, przegrało na wyjeździe z Tuluzą 0:2.

Piszczek, po tym jak pokonał w środku tygodnia bramkarza VfL Wolfsburg (5:1), tym razem znalazł sposób na golkipera drużyny z Freiburga. W 53. minucie reprezentant Polski popisał się skuteczną dobitką po strzale Gonzalo Castro. Dla naszego kadrowicza był to już drugi w bieżącym sezonie, a czternasty w karierze gol na boiskach niemieckiej Bundesligi.

Warto dodać, że 31-letni obrońca spędził na placu gry 90 minut, a jego drużyna ostatecznie triumfowała 3:1. Dzięki wygranej BVB wskoczyło na pozycję wicelidera tabeli, choć podopiecznych Thomasa Tuchela może jeszcze wyprzedzić FC Koeln.

Grzegorz KrychowiakDo nie najlepszych dzisiejszy występ będzie mógł zaliczyć Grzegorz Krychowiak. Defensywny pomocnik PSG nie pomógł swojej drużynie w starciu z Tuluzą, która niespodziewanie wygrała przed własną publicznością z mistrzem Francji 2:0.

Co prawda „Krycha” po raz drugi w obecnej kampanii ligowej rozegrał pełne spotkanie, jednak poza poprawną grą w defensywie nie wyróżnił się niczym szczególnym. Wpływ na taką postawę mogła mieć nowa pozycja, na której zagrał, gdyż niemal całą drugą połowę wystąpił w roli stopera. Stało się tak po czerwonej kartce, jaką otrzymał tuż po przerwie Serge Aurier. Tym samym zespół prowadzony przez Unaia Emery’ego zanotował drugą porażkę w bieżącym sezonie Ligue 1, w efekcie czego spadł na trzecie miejsce w stawce.