Polacy za granicą. Piszczek bohaterem; niespodziewany triumf „Fabiana”

Łukasz Piszczek – zdobywając decydującego gola – zapewnił Borussii Dortmund wygraną w meczu z Werderem Brema (2:1). Z trzech punktów cieszyć się mógł Łukasz Fabiański, który dołożył swoją cegiełkę do niespodziewanego zwycięstwa Swansea City nad Liverpoolem (3:2).

Bohaterem wczorajszego dnia w Bundeslidze został Robert Lewandowski. Dzisiaj w jego ślady poszedł Łukasz Piszczek. Prawy obrońca BVB zapewnił swojej drużynie zwycięstwo 2:1 w starciu z Werderem Brema. Piszczek najlepiej odnalazł się w polu karnym po nieudanym strzale Raphaela Guerreiro i z niewielkiej odległości pokonał golkipera rywali.

Powody do zadowolenia miał dzisiaj także Łukasz Fabiański. Choć nasz reprezentant dwukrotnie – po strzałach Roberto Firmino – musiał wyciągać piłkę z siatki, to jego Swansea niespodziewanie pokonało Liverpool 3:2. Mniej szczęścia miał Artur Boruc. Kolega „Fabiana” po fachu również wpuścił dwa gole. Piłkarze Watfordu dwukrotnie pokonali Boruca po rzutach rożnych. Wiśniom animuszu w ofensywie wystarczyło do wywalczenia remisu (2:2).

Z różnym skutkiem radzili sobie dzisiaj Polacy na francuskich boiskach. Igor Lewczuk mógł cieszyć się z trzech oczek i kolejnego czystego konta Bordeaux (1:0 z Toulouse). Całe spotkanie rozegrał Kamil Grosicki, który tym razem nie dołożył kolejnego gola ani asysty. Dopiero w 67. minucie meczu z PSG na boisku pojawił się Mariusz Stępiński. Były snajper Ruchu Chorzów nie zdołał wpłynąć na stan rywalizacji, a jego drużyna uległa mistrzom Francji 0:2. W kadrze zespołu ze stolicy zabrakło kontuzjowanego Grzegorza Krychowiaka.

Kwadrans na San Siro rozegrał Piotr Zieliński, który tym razem pojawił się na murawie po wejściu z ławki rezerwowych. „Zielu” nie wpłynął znacząco na przebieg spotkania. Wynik został ustalony już w pierwszej połowie. Azzurri pokonali Milan 2:1.

* * *

Bundesliga – 17. kolejka:

Łukasz Piszczek (Borussia Dortmund) – 90 minut i gol w wyjazdowym starciu z Werderem Brema (1:2)

Premier League – 22. kolejka:

Łukasz Fabiański (Swansea City) – 90 minut w zwycięskim, wyjazdowym spotkaniu z Liverpoolem (3:2)
Artur Boruc (AFC Bournemouth) –
90 minut w zremisowanym na własnym stadionie meczu z Watford (2:2)

Ligue 1 – 21. kolejka:

Kamil Grosicki (Stade Rennais) – 90 minut w zremisowanym na wyjeździe spotkaniu z Guingamp (1:1)