Polacy za granicą. Nieskuteczny Lewandowski, Krychowiak po raz pierwszy na ławce

Bez goli i asyst, a niejednokrotnie nawet na ławce rezerwowych – dzisiejszy dzień nie był udany dla Polaków walczących o indywidualne paszporty do Rosji. W słupek trafił Robert Lewandowski, ławkę grzał Grzegorz Krychowiak, a ogony odnotował Kamil Grosicki.

Pierwsza w tym sezonie porażka Bayernu pod wodzą Juppa Heynckesa. Bayern zawiódł i w wyjazdowym starciu 13. kolejki Bundesligi musiał uznać wyższość Borussii Moenchengladbach. Na niewiele obrońcy pozwolili dziś Robertowi Lewandowskiemu, który w całym pojedynku miał jedną dogodną okazję. Jeszcze przed przerwą trafił w słupek. Pośród słabości swoich kolegów kapitan reprezentacji Polski spisał się przyzwoicie. Portal whoscored.com ocenił jego występ na 6.93. Napastnik ciągnął ofensywną grę swojego zespołu. 8-krotnie próbował trafić do siatki, za każdym razem nieskutecznie.

Słabsze zawody rozegrał dzisiaj Bartosz Kapustka. Tym razem polski pomocnik nie błyszczał, a murawę opuścił w przerwie starcia z Mainz. To efekt licznych strat i małej aktywności w ofensywie, co potwierdzają statystyki – 0 strzałów na bramkę i 22 kontakty z futbolówką.

Dzisiejszego dnia nie będzie najlepiej wspominał Grzegorz Krychowiak. Pomocnik West Bromwich nie znalazł się w wyjściowej jedenastce na ważne spotkanie z Tottenhamem. To pierwszy taki przypadek od momentu, kiedy były zawodnik PSG przeniósł się na Wyspy Brytyjskie. Za decyzją stał tymczasowy szkoleniowiec Gary Megson.

Murawy nie powąchali dzisiaj także inni biało-czerwoni: zmagający się z urazem Jakub Błaszczykowski i Karol Linetty, a także Dawid Kownacki. Ogony odnotował Kamil Grosicki.

* * *

Premier League (Anglia) – 13. kolejka:

Grzegorz Krychowiak (West Bromwich Albion) – na ławce rezerwowych w zremisowanym 1:1 pojedynku z Tottenhamem
Łukasz Fabiański (Swansea City) – 90 minut w starciu z AFC Bournemouth (0:0)

Championship (Anglia) – 19. kolejka:

Kamil Grosicki (Hull City) – od 87. minuty w domowej batalii z Bristol City (2:3)

Bundesliga (Niemcy) – 13. kolejka:

Robert Lewandowski (Bayern Monachium) – 90 minut w przegranej rywalizacji z Borussią Moenchengladbach (1:2)
Bartosz Kapustka (SC Freiburg) – do 46. minuty w wygranym 2:1 domowym pojedynku z Mainz
Jakub Błaszczykowski (VfL Wolfsburg) – ze względu na uraz poza kadrą meczową na starcie z Augsburgiem (1:2)

Serie A – 14. kolejka:

Bartosz Bereszyński (UC Sampdoria) – do 66. minuty w przegranym 0:3 wyjazdowym meczu z Bologną
Karol Linetty (UC Sampdoria) – ze względu na uraz poza kadrą meczową na starcie z Bologną (0:3)