Polacy za granicą. Niemoc Lewandowskiego trwa

Do czterech meczów przedłużyła się strzelecka niemoc Roberta Lewandowskiego. Słabsza dyspozycja reprezentanta Polski nie przeszkodziła jednak Bayernowi Monachium w wygranej przed własną publicznością nad Bayerem Leverkusen (2:1).

Po raz ostatni Polak trafił do siatki 1 listopada w meczu Ligi Mistrzów przeciwko PSV Eindhoven. Od tego momentu, przed 376 minut, nie potrafił ani razu pokonać bramkarza rywali. Swoją serię bez strzelonego gola przedłużył w dzisiejszym starciu z Bayerem Leverkusen. Lewandowski na przestrzeni całego spotkania właściwie nie stworzył większego zagrożenia w polu karnym gości, ale na szczęście dużo skuteczniejsi byli jego koledzy zespołu, a konkretnie Thiago Alcantara i Mats Hummels, którzy zapewnili Bayernowi komplet punktów (2:1).

Swansea City goalkeeper Lukasz Fabianski Dostawca: PAP/PANie popisał się również Łukasz Fabiański. Nasz rodak, mimo dramatycznej wygranej Swansea City z Crystal Palace (5:4), aż czterokrotnie został zmuszony do kapitulacji i choć przy żadnym z goli był właściwie bez szans, nie pozostawił po sobie najlepszego wrażenia. Tradycyjnie poza kadrą meczową Leicester City znalazł się natomiast Bartosz Kapustka. Mistrzowie Anglii zremisowali z Middlesbrough 2:2.

Wysoką formą od początku sezonu imponuje Kamil Glik. Stoper reprezentacji Polski rozegrał kolejne 90 minut w barwach 25 Kamil Glik (asm) - JOIE Dostawca: PAP/PanoramicAS Monaco, które rozbiło na własnym stadionie Olympique Marsylia 4:0. Kadrowicz Adama Nawałki jak zwykle imponował twardą i nieustępliwą grą w obronie, pozostając murem nie do przebicia dla piłkarzy gości. Ekipa z Księstwa, dzięki zwycięstwu, przynajmniej do jutra będzie liderem francuskiej Ligue 1. Tym razem w składzie Stade Rennais na konfrontację z Tuluzą (1:0) zabrakło miejsca dla zmagającego się z chorobą Kamila Grosickiego. Z kolei całe spotkanie Nantes z Lille (0:0) z ławki rezerwowych oglądał Mariusz Stępiński.

jakub-blaszczykowskiW coraz trudniejszej sytuacji znajduje się Jakub Błaszczykowski. Tym razem 31-latka wykluczył z gry uraz kolana w meczu Wolfsburga z Ingolstadt, zakończonego podziałem punktów 1:1. Bezbarwny występ w barwach Borussii Dortmund zaliczył za to Łukasz Piszczek. Prawy obrońca BVB, podobnie jak większość kolegów z zespołu, rozegrał przeciętne zawody, nie wyróżniając się niczym szczególnym zarówno w obronie, jak i w ataku, gdzie rzadko konstruował akcje zaczepne. Wicemistrzowie Niemiec ulegli Eintrachtowi Frankfurt 1:2.

Miło dzisiejszego wieczoru nie będzie wspominał także Łukasz Skorupski, który cztery razy musiał wyciągać piłkę z siatki w przegranym przez jego Empoli starciu przed własną publicznością z Milanem (1:4). Polak nie miał za wiele do powiedzenia przy dwóch golach Gianluki Lapaduli, jednym Suso oraz samobójczym trafieniu Andrei Costy.

***

Serie A 14. kolejka:

Łukasz Skorupski (Empoli FC) – 90 minut w przegranym spotkaniu z AC Milanem (1:4)

Ligue 1 14. kolejka:

Kamil Grosicki (Stade Rennais) – z powodu choroby poza kadrą meczową w wygranym starciu z Toulouse FC (1:0)
Kamil Glik (AS Monaco) – 90 minut w zwycięskiej konfrontacji z Olympique Marsylia (4:0)
Mariusz Stępiński (FC Nantes) – na ławce rezerwowych w zremisowanym meczu z Lille OSC (0:0)

Premier League 13. kolejka:

Łukasz Fabiański (Swansea City) – 90 minut w wygranym pojedynku z Crystal Palace (5:4)
Bartosz Kapustka (Leicester City) – poza kadrą meczową w zakończonym podziałem punktów spotkaniu z Middlesbrough FC (2:2)

Bundesliga 12. kolejka:

Łukasz Piszczek (Borussia Dortmund) – 90 minut w przegranym starciu z Eintrachtem Frankfurt (1:2)
Jakub Błaszczykowski (VfL Wolfsburg) – z powodu kontuzji kolana poza kadrą meczową w zremisowanej konfrontacji z FC Ingolstadt (1:1)
Robert Lewandowski (Bayern Monachium) – 90 minut w zwycięskim meczu z Bayerem Leverkusen (2:1)