Polacy za granicą. Mistrzowska forma Teodorczyka

Łukasz Teodorczyk został mistrzem Belgii oraz z ogromnym prawdopodobieństwem królem strzelców tamtejszej Jupiler League. „Teo” po ośmiuset trzydziestu trzech minutach przerwy znalazł drogę do siatki rywali. Dwa gole przeciwko RSC Charleroi zapewniły Anderlechtowi Bruksela zwycięstwo 3:1.

Teodorczyk w najlepszy możliwy sposób odpowiedział na krytykę, jaka spotkała go w ostatnich dniach. Snajper Anderlechtu w 59. minucie starcia ze Charleroi dał swojej drużynie remis, umieszczając piłkę w siatce strzałem z najbliższej odległości. Nieco ponad dwadzieścia minut później „Teo” zapewnił Fiołkom prowadzenie, wykorzystując sytuację sam na sam z bramkarzem rywali. Ostatecznie drużyna Polaka wygrała 3:1 i tym samym sięgnęła po trzydzieste czwarte w historii klubu mistrzostwo Belgii.

Sam Teodorczyk jest już niemal pewny korony króla strzelców belgijskiej Jupiler League. Nasz rodak ma na koncie dwadzieścia dwa trafienia, a drugi w tej klasyfikacji Jelle Vossen zdobył szesnaście goli. Do zakończenie sezonu pozostała jedna kolejka.