Polacy za granicą. „Lewy” błysnął w Pucharze Niemiec, „Grosik” – w Championship

Dwa gole i bardzo dobra postawa Roberta Lewandowskiego przyczyniły się w dużej mierze do pewnego zwycięstwa Bayernu Monachium nad Chemnitzer FC (5:0) w meczu pierwszej rundy Pucharu Niemiec. Na listę strzelców wpisał się dziś również Kamil Grosicki, którego Hull City rozbiło Burton Albion (4:1) w spotkaniu drugiej kolejki angielskiej Championship.

Lewandowski sposób na golkipera rywali znalazł w 20. oraz 60. minucie gry. Najpierw umieścił piłkę w siatce trzecioligowej drużyny precyzyjnym strzałem z rzutu wolnego, a następnie dopełnił formalności – kierując futbolówkę do pustej bramki – po podaniu od Corentina Tolisso.

Tym samym kapitan reprezentacji Polski zanotował już sto trzynaście goli w barwach zespołu z Bawarii we wszystkich klubowych rozgrywkach. Potrzebował do tego zaledwie stu czterdziestu dziewięciu występów. Jego ekipa natomiast rozbiła na wyjeździe Chemnitzer 5:0 i w pewnym stylu zameldowała się w drugiej rundzie Pucharu Niemiec.

Powody do radości miał dziś również Kamil Grosicki, który przyczynił się do wysokiej wygranej Hull z Burton na zapleczu Premier League. Tygrysy pokonały przeciwnika aż 4:1, m.in. dzięki bramce naszego rodaka. „Grosik” swoje premierowe trafienie na angielskich boiskach zaliczył w 51. minucie, kiedy to wykorzystał dośrodkowanie Ola Ainy i głową zmusił do kapitulacji Stephena Bywatera.

Polak opuścił boisko w 74. minucie, gdy losy spotkania były już rozstrzygnięte. Bohaterem drużyny prowadzonej przez Leonida Słuckiego został jednak w sobotnie popołudnie Abel Hernandez – autor hat-tricka.