Polacy za granicą. Lewandowski liderem klasyfikacji strzelców, udany debiut Kapustki

Robert Lewandowski z 11. golem w sezonie. Polak trafił do siatki w wyjazdowym starciu z Borussią Dortmund, a jego Bayern zwyciężył 3:1. Efektownym strzałem z 30 metrów – w pojedynku Hull City z Sheffield – na listę strzelców wpisał się Kamil Grosicki. W wyjściowej jedenastce Freiburga zadebiutował Bartosz Kapustka.

Pauzował w pojedynku Ligi Mistrzów z Celtikiem Glasgow, jednak na szlagierową rywalizację z Borussią Dortmund był już w pełni gotowy do gry. Mowa o Robercie Lewandowskim, który ponownie zachwycił piłkarski świat. W 37. minucie spotkania Polak piętą wykończył płaskie wstrzelenie futbolówki przez Joshuę Kimmicha. Futbolówka – po drodze do siatki – odbiła się jeszcze od Juliana Weigla i przelobowała zaskoczonego Romana Burkiego.

W całym meczu Bawarczycy zwyciężyli 3:1 i z 4-punktową przewagą nad RB Lipsk przewodzą tabeli Bundesligi. Gola nie zdołał dziś zdobyć Pierre-Emerick Aubameyang. Trafienie wywalczone przez Roberta Lewandowskiego daje mu zatem pozycję samodzielnego lidera w klasyfikacji najlepszych strzelców.

Równie efektowną bramkę zapisał na swoim koncie Kamil Grosicki. Pomocnik przymierzył z 30 metrów i huknął pod poprzeczkę, dając swojej drużynie prowadzenie w rywalizacji z Sheffield. Niestety, druga odsłona nie przebiegała już po myśli Hull City. Drużyna, która przed rokiem występowała na boiskach Premier League, coraz poważniej musi myśleć o utrzymaniu w niższej klasie rozgrywkowej. Wyjazdowa klęska 1:4 była trzecią z rzędu porażką popularnych Tygrysów.

Do wyjściowej jedenastki Freiburga nareszcie przebił się Bartosz Kapustka. Polak wniósł sporo ożywienia do ofensywnych poczynań swojego zespołu. W 37. minucie starcia z Schalke był o krok od trafienia do siatki. Zabrakło centymetrów, a futbolówka odbiła się od poprzeczki. Jeśli nie gol, to chociaż asysta. Również do niej byłemu piłkarzowi Cracovii brakowało niewiele. Wszystko przez rozregulowany celownik Nilsa Petersena. Niewykorzystane sytuacje zemściły się na gospodarzach po godzinie gry, kiedy bramkę na wagę trzech punktów zapisał na swoim koncie Daniel Caligiuri.

Na boiskach włoskiej Serie A obok Karola Linettego nareszcie zobaczyliśmy Bartosza Bereszyńskiego. Prawy obrońca reprezentacji Polski powrócił do wyjściowej jedenastki Sampdorii. Według portalu whoscored.com biało-czerwoni spisali się solidnie. Notę 7.25 otrzymał Bereszyński, na nieco niższą – 7.04 – zasłużył Linetty. Z ławki rezerwowych nie podniósł się dzisiaj Dawid Kownacki.

* * *

Premier League (Anglia) – 11. kolejka:

Łukasz Fabiański (Swansea City) – 90 minut w przegranym 0:1 domowym pojedynku z Brighton
Grzegorz Krychowiak (West Bromwich Albion) – do 59. minuty w przegranej rywalizacji z Huddersfield (0:1)

Championship (Anglia) – 16. kolejka:

Kamil Grosicki (Hull City) – 90 minut i gol w przegranym 1:4 wyjazdowym spotkaniu z Sheffield
Paweł Wszołek (QPR) – poza kadrą meczową w przegranej 0:4 batalii z Nottingham

Primera Division (Hiszpania) – 11. kolejka:

Przemysław Tytoń (Deportivo La Coruna) – na ławce rezerwowych w rywalizacji z Atletico Madryt (0:1)

Bundesliga (Niemcy) – 11. kolejka:

Robert Lewandowski (Bayern Monachium) – 90 minut i gol w wyjazdowej batalii z Borussią Dortmund (3:1)
Bartosz Kapustka (SC Freiburg) – do 75. minuty w przegranym spotkaniu z Schalke (0:1)

Serie A (Włochy) – 12. kolejka:

Bartosz Bereszyński (UC Sampdoria) – 90 minut w wygranej 2:0 rywalizacji z Genoą (2:0)
Karol Linetty (UC Sampdoria) – 90 minut w wyjazdowym starciu z Genoą (2:0)
Dawid Kownacki (UC Sampdoria) – na ławce rezerwowych w pojedynku z Genoą (2:0)