Polacy za granicą. Lewandowski z golem i Superpucharem Niemiec

Piłkarze Bayernu Monachium pokonali po rzutach karnych Borussię Dortmund i wywalczyli Superpuchar Niemiec. Jedną z bramek dla Bawarczyków zdobył Robert Lewandowski.

Wynik meczu na Signal Iduna Park otworzył w 12. minucie Christian Pulisić. Chwilę później do remisu doprowadzili podopieczni Carlo Ancelottiego. Joshua Kimmich zbiegł do linii końcowej i podał do wbiegającego w pole bramkowe Roberta Lewandowskiego, a ten jedynie dopełnił formalności.

Dla kapitana reprezentacji Polski było to już sto jedenaste oficjalne trafienie w barwach zespołu z Monachium.

W drugiej połowie na prowadzenie ponownie wyszli gospodarze, tym razem za sprawą Pierre-Emericka Aubameyanga. Bawarczycy nie zamierzali jednak się poddawać. Tuż przed końcem regulaminowego czasu gry do remisu doprowadził bowiem… Łukasz Piszczek, który pechowo skierował futbolówkę do własnej bramki po olbrzymim zamieszaniu w polu karnym.

Konkurs „jedenastek” lepiej wykonywali już goście. Zaczął „Lewy” od skutecznie egzekwowanego rzutu karnego. Potem co prawda pomylił się Joshua Kimmich po stronie mistrzów Niemiec, jednak podobnie uczynili Sebastian Rode oraz Marc Bartra po stronie Borussii.

Tym samym Bayern udanie rozpoczął nowy sezon. Za dwa tygodnie drużyna Carlo Ancelottiego zainauguruje rozgrywki ligowe. W pierwszej kolejce zmierzy się przed własną publicznością z Bayerem Leverkusen (18 sierpnia, godz. 20:30).