Polacy za granicą. Lewandowski z golem, Krychowiak z asystą

Robert Lewandowski zdobył swoją 20. bramkę w trwającym sezonie Bundesligi, a jego Bayern Monachium pokonał na wyjeździe VfL Wolfsburg 2:1. W Anglii asysta Grzegorza Krychowiaka nie uchroniła przed kolejną porażką West Bromwich Albion.

Robert Lewandowski lubi trafiać do bramki Wolfsburga. Najdobitniej potwierdził to, gdy zdobył 5 goli w ciągu 9 minut. Teraz taka historia się nie powtórzyła, a polski napastnik sporo czasu spędził na ławce rezerwowych. Na boisku pojawił się w 79. minucie i zrobił to, co do niego należało. „Lewy” był aktywny, ale w pojedynkę nie był w stanie rozstrzygnąć losów widowiska. Wyręczył go Arjen Robben. Holender dał się sfaulować w polu karnym, a to z kolei otworzyło szansę przed Polakiem. Napastnik z jedenastu metrów nie zwykł się mylić, gwarantując swojej drużynie wyjazdową wygraną 2:1.

To był 20. gol Lewandowskiego w trwającym sezonie Bundesligi. Kapitan biało-czerwonych pędzi po koronę króla strzelców. Ponadto, Polak może poprawić rekord w liczbie wykorzystanych karnych z rzędu w lidze. Serię 17 skutecznych jedenastek odnotował Hans-Joerg Butt. Już teraz napastnik Bayernu wyrównał rekord Niemca. Kolejny trafiony strzał z jedenastu metrów uczyni go samodzielnym liderem rankingu.

Dobre noty za występ w Pucharze Anglii zebrał dziś Grzegorz Krychowiak. Polak – mimo asysty – nie pomógł swojej drużynie w awansie do kolejnej rundy. Zagranie pomocnika za linię obrony wykorzystał Salomon Rondon. Później na listę strzelców mógł wpisać się sam Krychowiak, jednak jego uderzenie zatrzymał Fraser Forster. West Bromwich Albion przegrało domowe starcie z Southampton 1:2.

* * *

Bundesliga (Niemcy) – 23. kolejka:

Robert Lewandowski (Bayern Monachium) – od 79. minuty w wyjazdowym pojedynku z Wolfsburgiem, zwycięski gol na 2:1
Bartosz Kapustka (SC Freiburg) – poza kadrą meczową w rywalizacji z Werderem (1:0)

Primera Division (Hiszpania) – 24. kolejka:

Przemysław Tytoń (Deportivo La Coruna) – na ławce rezerwowych w przegranym na wyjeździe (0:1) starciu z Deportivo Alaves

Serie A (Włochy) – 25. kolejka:

Łukasz Skorupski (AS Roma) – na ławce rezerwowych w zwycięskim spotkaniu z Udinese (2:0)
Mariusz Stępiński (Chievo Werona) – na ławce rezerwowych w wygranym u siebie (2:1) meczu z Cagliari

Championship (Anglia) – 32. kolejka:

Paweł Wszołek (QPR) – 90 minut w wygranym 2:0 domowym starciu z Boltonem

Puchar Anglii – 1/8 finału:

Grzegorz Krychowiak (West Bromwich Albion) – do 82. minuty w przegranej rywalizacji z Southampton (1:2), asysta przy golu Salomona Rondona