Polacy za granicą. Kolejny gol Lewandowskiego; debiut Krychowiaka

Czwartego gola w bieżącym sezonie Bundesligi zdobył Robert Lewandowski. Kapitan reprezentacji Polski wpisał się na listę strzelców w 81. minucie, a jego Bayern Monachium wygrał na wyjeździe z Schalke 04 Gelsenkirchen 2:0. Oficjalnego debiutu w barwach Paris SaintGermain doczekał się natomiast Grzegorz Krychowiak, który zagrał całą drugą połowę w zremisowanym przez mistrzów Francji meczu z AS SaintEtienne (1:1).

„Lewy” już dużo wcześniej mógł pokonać dobrze spisującego się dziś między słupkami Ralfa Faehrmanna, ale zazwyczaj brakowało mu zimnej krwi w decydujących momentach. Jak choćby w 74. minucie, gdy po płaskim dośrodkowaniu Davida Alaby fatalnie spudłował z najbliższej odległości, przenosząc futbolówkę ponad poprzeczkę. Większą precyzją Polak wykazał się w 81. minucie. Wówczas wykorzystał podanie za linię obrony od Javiego Martineza i w sytuacji sam na sam pewnym uderzeniem zmusił do kapitulacji bramkarza rywali.

FC Schalke 04 vs Bayern MunichW doliczonym czasie gry nasz rodak dołożył również asystę przy golu Joshuy Kimmicha, który przypieczętował wygraną Bayernu nad Schalke 2:0. Tym samym Lewandowski po raz czwarty w obecnym sezonie, a 125. w historii jego występów wpisał się na listę strzelców w rozgrywkach niemieckiej Bundesligi. Po dwóch kolejkach Bawarczycy z kompletem punktów przewodzą tabeli.

Dopiero w czwartej kolejce Ligue 1 oficjalnego debiutu w barwach Paris Saint-Germain doczekał się Grzegorz Krychowiak. Początku w zespole mistrza Francji nie będzie jednak wspominał najlepiej. Reprezentant Polski zagrał całą drugą połowę spotkania, zmieniając na boisku Layvina Kurzawę, i przez ten czas nie wyróżnił się niczym szczególnym poza… żółtą kartką otrzymaną po faulu na Ole Selnaesie. Co równie istotne – jego nowa drużyna niespodziewanie zremisowała przed własną publicznością z AS Saint-Etienne 1:1, tracąc niemal pewne trzy punkty w ostatniej minucie meczu.