Polacy za granicą. Jeden płasko, drugi w okno, efekt ten sam – Kuba i Linetty trafiają do siatki

1450 dni – tyle Jakub Błaszczykowski czekał na swojego kolejnego gola na boiskach niemieckiej Bundesligi. Udało się w starciu z Bayerem Leverkusen, które jego Wolfsburg zremisował 2:2. Starszemu koledze dorównał Karol Linetty. W rywalizacji z Atalantą reprezentacyjny pomocnik pięknym trafieniem ustalił wynik spotkania na 3:1.

Długo musieliśmy czekać na wielką formę biało-czerwonych. Jakub Błaszczykowski nareszcie pokonał wszystkie przeciwności i po raz kolejny udowodnił, że nieprędko wybiera się na sportową emeryturę. Polak trafił do siatki w wyjazdowym spotkaniu w Leverkusen. Po podaniu od jednego z partnerów z łatwością minął rywala i płaskim strzałem w kierunku dalszego słupka zapewnił swojej drużynie cenny punkt. Chwilę później opuścił murawę.

Według portalu whoscored.com Polak był dziś jednym z najlepszych na boisku. Dziennikarze ocenili jego występ na 7.27. To pierwszy gol Kuby w Bundeslidze od blisko czterech lat. 26 października 2013 roku pomocnik trafił do siatki w rywalizacji z Schalke. Reprezentował wtedy barwy Borussii Dortmund.

Swojemu starszemu koledze z reprezentacji formy pozazdrościł dziś Karol Linetty. Były zawodnik Lecha, rozdrażniony brakiem miejsca w wyjściowej jedenastce, zwieńczył swój występ w drugiej połowie fantastycznym golem. Po podaniu od jednego z partnerów Polak przygotował sobie piłkę do strzału i silnym uderzeniem z ostrego kąta przymierzył w okienko bramki rywali. Całe spotkanie na prawej obronie Sampdorii rozegrał Bartosz Bereszyński, a wygrana 3:1 wywindowała zespół na 6. pozycję w tabeli Serie A.

Mniej powodów do zadowolenia mieli pozostali Polacy. Samobójczy gol Bartosza Salamona pozbawił jego Spal 2013 punktu w wyjazdowym pojedynku z Bologną. Na Wyspach do kadry meczowej Southampton nie łapie się Jan Bednarek. Podobna sytuacja nieoczekiwanie spotkała także Przemysława Tytonia, który zimą powinien zacząć szukać nowego klubu. Obecnie w Deportivo może jedynie liczyć na pozycję nr 3 lub 4.

* * *

Bundesliga – 8. kolejka:

Jakub Błaszczykowski (VfL Wolfsburg) – do 71. minuty w wyjazdowej rywalizacji z Bayerem Leverkusen, gol na 2:2

Primera Division – 8. kolejka:

Przemysław Tytoń (Deportivo La Coruna) – poza kadrą meczową w wyjazdowej batalii z Eibarem (0:0)

Premier League (Anglia) – 8. kolejka:

Jan Bednarek (Southampton FC) – poza kadrą meczową w domowym starciu z Newcastle (2:2)

Serie A – 8. kolejka:

Karol Linetty (UC Sampdoria) – od 46. minuty w zwycięskiej batalii z Atalantą, gol na 3:1
Bartosz Bereszyński (UC Sampdoria) – 90 minut w domowej rywalizacji z Atalantą (3:1)
Dawid Kownacki (UC Sampdoria) – od 87. minuty w meczu z Atalantą
Bartosz Salamon (Spal 2013) – 90 minut i samobójcze trafienie w rywalizacji z Bologną
Mariusz Stępiński (Chievo Werona) – od 68. minuty w zremisowanym 0:0 wyjazdowym pojedynku z Sassuolo

Ligue 1 (Francja) – 9. kolejka:

Igor Lewczuk (Girondins Bordeaux) – 90 minut w domowym pojedynku z Nantes (1:1)

Premier Liga (Rosja) – 13. kolejka:

Maciej Rybus (Lokomotiw Moskwa) – 90 minut w przegranym 0:1 wyjazdowym spotkaniu z FK Ufa

Premier League (Ukraina) – 12. kolejka:

Tomasz Kędziora (Dynamo Kijów) – na ławce rezerwowych w przegranej rywalizacji z Czernomorcem Odessa (1:2)

Superliga (Dania) – 12. kolejka:

Kamil Wilczek (Broendby IF) – 90 minut i gol w wygranym u siebie pojedynku z Silkeborgiem (4:1)