Polacy za granicą. Gol Zielińskiego, Monaco i Glik znów gromią

Piotr Zieliński trafił do siatki w wygranym przez SSC Napoli meczu z Genuą CFC 2:0. Kamil Glik i jego Monaco rozgromili FC Metz aż 5:0, a Robert Lewandowski zgarnął trzy oczka w rywalizacji Bayernu Monachium z FC Ingolstadt (2:0).

Z bardzo dobrej strony w spotkaniu Napoli z Genuą zaprezentował się Piotr Zieliński. Pomocnik reprezentacji Polski otworzył wynik spotkania w 50. minucie precyzyjnym strzałem zza szesnastki. Cały mecz na ławce rezerwowych spędził powracający po kontuzji Arkadiusz Milik.

Na listę strzelców nie zdołał zapisać się tym razem Robert Lewandowski. Bayern wygrał z Ingolstadt 2:0 po dwóch golach w końcówce. Licznik bramek „Lewego” w tym sezonie Bundesligi zatrzymał się na piętnastu. W klasyfikacji najlepszych strzelców nasz rodak ogląda plecy Pierre-Emericka Aubameyanga (siedemnaście trafień).

Pełne dziewięćdziesiąt minut rozegrał Kamil Glik. Filar reprezentacyjnej defensywy po raz kolejny bardzo pewnie zagrał w obronie, w efekcie czego Monaco mogło cieszyć się z czystego konta i okazałego zwycięstwa nad Metz (5:0). Z powodu kontuzji w kadrze meczowej Paris Saint-Germain zabrakło znowu Grzegorza Krychowiaka, a całe spotkanie na ławce rezerwowych Olympique Lyon przesiedział Maciej Rybus.

***

Ligue 1 25. kolejka:

Kamil Glik (AS Monaco) – 90 minut w wygranym domowym meczu z FC Metz (5:0)
Grzegorz Krychowiak (Paris SaintGermain) – poza kadrą meczową na spotkanie z Girondins Bordeaux (3:0)
Maciej Rybus (Olympique Lyon) – na ławce rezerwowych w przegranym pojedynku z EA Guingamp (1:2)
Igor Lewczuk (Girondins Bordeaux) – poza kadrą meczową na konfrontację z PSG (0:3)

Serie A 24. kolejka:

Piotr Zieliński (SSC Napoli) – 90 minut i gol w domowym meczu z Genuą CFC (2:0)
Arkadiusz Milik (SSC Napoli) – na ławce rezerwowych w starciu z Genuą CFC (2:0)

Bundesliga 20. kolejka:

Robert Lewandowski (Bayern Monachium) – 90 minut i żółta kartka w wyjazdowym spotkaniu z FC Ingolstadt (2:0)
Łukasz Piszczek (Borussia Dortmund) – poza kadrą meczową na pojedynek z SV Darmstadt (1:2)