Polacy za granicą. Cudowne trafienie Grosickiego nie pomogło Hull City

Czwartego ligowego gola w obecnym sezonie zdobył Kamil Grosicki. Trafienie Polaka nic jednak nie dało Hull City, które przegrało na własnym stadionie z Middlesbrough FC 1:3.

Skrzydłowy Tygrysów pojawił się na boisku w 53. minucie w miejsce Sebastiana Larssona, kiedy goście prowadzili już 2:0. Nieco ponad kwadrans przed zakończeniem spotkania nadzieję w serca kibiców Hull wlał jednak Grosicki, który cudownym strzałem z woleja zmusił do kapitulacji Darrena Randolpha.

W 85. minucie o urwaniom rywalom punktów podopieczni Leonida Słuckiego mogli ostatecznie zapomnieć. Pewnie egzekwowany rzut karny przez Granta Leadbittera sprawił bowiem, że Middlesbrough wygrało 3:1, dzięki czemu zgłosiło mocny akces do walki o powrót do najwyższej klasy rozgrywkowej w Anglii.

Wracając jednak do naszego reprezentanta. Popularny „Grosik”, mimo że nie zawsze pojawia się na placu gry od pierwszego gwizdka sędziego, pozostaje jednym z najważniejszych zawodników swojego zespołu. W trwającym sezonie Polak wystąpił w trzynastu meczach na zapleczu Premier League i w tym czasie udało mu się zdobyć cztery gole.