Polacy za granicą. Bramka Zielińskiego, świetny Skorupski, „Teo” bez gola

Piotr Zieliński zdobył fantastyczną bramkę w meczu z Cagliari Calcio. Czyste konto zanotował, broniący barw Empoli, Łukasz Skorupski, a okazję do gry w pierwszej jedenastce otrzymał Grzegorz Krychowiak. Tym razem na listę strzelców nie wpisał się Łukasz Teodorczyk, którego Anderlecht bezbramkowo zremisował w szlagierze z Club Brugge.

Cegiełkę do wysokiego zwycięstwa Napoli nad Cagliari (5:0) dołożył Piotr Zieliński. Reprezentant Polski w 50. minucie znalazł drogę do siatki przepięknym strzałem z dystansu. 22-letni pomocnik wpisał się na listę strzelców po raz drugi w obecnym sezonie. Z powodu kontuzji kolana w dalszym ciągu poza grą pozostaje Arkadiusz Milik. W barwach Cagliari całe spotkanie na ławce rezerwowych przesiedział Bartosz Salamon.

Czyste konto zdołał zachować Łukasz Skorupski. Empoli bezbramkowo zremisowało z Bologną. Polski golkiper miał sporo pracy. Nasz rodak otrzymał najlepszą ocenę w zespole (7.8 wg whoscored.com). 90 minut na boisku spędził Thiago Cionek. Jego Palermo przegrało z Chievo Werona 0:2. Brazylijczyk z polskim paszportem był jednak najpewniejszym punktem bloku defensywnego gospodarzy (6.8 wg whoscored.com).

grzegorz-krychowiakW wyjściowej jedenastce Paris Saint-Germain znalazł się Grzegorz Krychowiak. Pomocnik mistrzów Francji rozegrał 45 minut, a jego drużyna zremisowała z sensacją tego sezonu Ligue 1 – OGC Nice (2:2). W czasie pobytu „Krychy” na boisku paryżanie przegrywali 0:2. Polak za swój występ otrzymał jedną z najniższych not w swojej ekipie (6.2). Murawy w „polskim” meczu w Ligue 1 nie powąchali Maciej Rybus i Kamil Grosicki. Rywalizację Olympique’e Lyon ze Stade Rennais kadrowicze Adama Nawałki obserwowali z wysokości ławki rezerwowych.

Drogi do siatki nie znalazł dzisiaj Łukasz Teodorczyk. Hitowe starcie ligi belgijskiej pomiędzy Anderlechtem a Club Brugge zakończyło się bezbramkowym remisem. Ze zwycięstwa cieszył się Kamil Wilczek. Snajper Broendby co prawda nie wpisał się dzisiaj na listę strzelców i nie zanotował ostatniego podania, ale jego zespół pokonał Midtjylland 2:1 i umocnił się na pozycji wicelidera ligi duńskiej.

***

Superliga – 21. kolejka:

Kamil Wilczek (Broendby IF) – 45 minut w wygranym starciu z FC Midtjylland (2:1)

Jupiler League – 18. kolejka:

Łukasz Teodorczyk (RSC Anderlecht) – 90 minut w rywalizacji z Club Brugge (0:0)

Ligue 1 – 17. kolejka:

Kamil Grosicki (Stade Rennais) – cały mecz z Olympikiem Lyon na ławce rezerwowych (0:1)
Maciej Rybus (Olympique Lyon) – 90 minut na ławce rezerwowych w spotkaniu ze Stade Rennais (1:0)
Grzegorz Krychowiak (Paris SaintGermain) – 45 minut w zremisowanym 2:2 meczu z OGC Nice

Serie A – 16. kolejka:

Piotr Zieliński (SSC Napoli) – 70 minut i gol przeciwko Cagliari Calcio (5:0)
Arkadiusz Milik (SSC Napoi) – z powodu kontuzji kolana poza kadrą meczową na starcie z Cagliari Calcio (5:0)
Bartosz Salamon (Cagliari Calcio) – 90 minut na ławce rezerwowych w spotkaniu z SSC Napoli (0:5)
Thiago Cionek (US Palermo) – 90 minut w przegranym 0:2 starciu z Chievo Werona
Łukasz Skorupski (Empoli FC) – 90 minut i czyste konto w meczu z Bologną FC (0:0)