Polacy za granicą. Asysta Zielińskiego; zejście „Teo” wygwizdane przez kibiców

Piotr Zieliński przyczynił się do wyjazdowej wygranej SSC Napoli nad Lazio Rzym 3:0. Choć Polak pojawił się na murawie w 73. minuty, zdołał odnotować asystę przy trafieniu Lorenzo Insigne. W Brukseli kibice ostro zareagowali na decyzję trenera Anderlechtu, który na kwadrans przed końcem zmienił Łukasza Teodorczyka.

Aż sześciu Polaków pojawiło się dziś na boisku w spotkaniach 31. kolejki włoskiej Serie A. Tegoroczne statystyki poprawił Piotr Zieliński, który asystował przy trafieniu Lorenzo Insigne w 92. minucie widowiska. Szansę od trenera SSC Napoli otrzymał także Arkadiusz Milik. Po raz kolejny jej jednak nie wykorzystał. Według portalu whoscored.com spisał się gorzej od Driesa Mertensa. Nota 6.16 była najsłabszą w drużynie. Niewiele wyżej został oceniony Zieliński, który do asysty dorzucił żółtą kartkę i ponad 90 proc. celność podań.

Wielkiego meczu nie zagrali dziś także Karol Linetty i Bartosz Bereszyński. Do ostatniej minuty na murawie dotrwał tylko były piłkarz Legii Warszawa. Środkowy pomocnik reprezentacji Polski został zmieniony przez Ricardo Alvareza. To właśnie trafienie Argentyńczyka pozwoliło gospodarzom na objęcie prowadzenia 2:1. Pojedynek zakończył się rezultatem 2:2. Chwilę przed ostatnim gwizdkiem arbitra przez obronę Sampdorii przedarł się Senegalczyk Khouma Babacar.

Wysoko oceniony w starciu z Bologną został golkiper Romy Wojciech Szczęsny. Choć wynik 3:0 może sprawiać mylne wrażenie, Polak miał sporo pracy. Rywale aż 13 razy stwarzali zagrożenie w szesnastce Giallorossich. Oddali 4 celne próby. Za każdym razem na wysokości zadania stawał jednak Szczęsny. Jego postawę docenił portal whoscored.com, dając mu jedną z najwyższych not w zespole 8.10.

Satysfakcji w dzisiejszej rywalizacji Anderlechtu z KAA Gent nie miał okazji poczuć Łukasz Teodorczyk. Napastnik opuścił murawę w 72. minucie, co nie spodobało się kibicom Fiołków. Polak należał bowiem do najaktywniejszych na boisko i już nie raz potrafił w końcówce spotkania przechylać szalę zwycięstwa na korzyść swojej drużyny. Anderlecht zremisował ostatecznie 0:0 i – mimo straty punktów – wciąż przewodzi tabeli Jupiler League.

We Francji trwa gehenna reprezentantów Polski. Poza kadrą meczową znaleźli się Mariusz Stępiński (FC Nantes) i zmagający się z urazem Grzegorz Krychowiak (PSG). W Anglii na ławce rezerwowych usiadł dziś Bartosz Kapustka. Po raz ostatni taka sytuacja przytrafiła się mu 5 lutego. Były zawodnik Cracovii nie wszedł na murawę, a jego Leicester City poległo w wyjazdowym starciu z Evertonem 2:4.

* * *

Premier League – 32. kolejka:

Bartosz Kapustka (Leicester City) – na ławce rezerwowych w spotkaniu z Evertonem (2:4)

Ligue 1 – 32. kolejka:

Mariusz Stępiński (FC Nantes) – poza kadrą meczową na wyjazdowe starcie z St. Etienne (1:1)
Grzegorz Krychowiak (Paris Saint-Germain) – ze względu na uraz poza kadrą meczową na domowy pojedynek z EA Guingamp (4:0)

Serie A – 31. kolejka:

Piotr Zieliński (SSC Napoli) – asysta w wygranym na wyjeździe spotkaniu z Lazio (3:0), na boisku przebywał od 73. minuty
Arkadiusz Milik (SSC Napoli) – od 83. minuty w starciu z Lazio
Wojciech Szczęsny (AS Roma) – 90 minut w wygranym na wyjeździe spotkaniu z Bologną (3:0)
Thiago Cionek (US Palermo) – od 72. minuty w przegranym na wyjeździe starciu z Milanem (0:4)
Bartosz Bereszyński (UC Sampdoria) – 90 minut w zremisowanym przed własną publicznością pojedynku z Fiorentiną (2:2)
Karol Linetty (UC Sampdoria) – do 69. minuty w spotkaniu z Fiorentiną

Jupiler League – 2. kolejka Grupy mistrzowskiej:

Łukasz Teodorczyk (Anderlecht Bruksela) – do 72. minuty w zremisowanym u siebie pojedynku z KAA Gent (0:0)