Polacy za granicą. 20. trafienie Teodorczyka, Milik poza „jedenastką” Napoli

Łukasz Teodorczyk zdobył swojego 20. gola w bieżącym sezonie Jupiler League i wyrównał strzelecki rekord Aleksandra Mitrovicia, najskuteczniejszego piłkarza Anderlechtu w trwającej dekadzie. Wbrew medialnym doniesieniom w wyjściowej „jedenastce” SSC Napoli zabrakło miejsca dla Arkadiusza Milika. We Francji – więcej niż o grze Grzegorza Krychowiaka – mówi się o jego ewentualnym wypożyczeniu do FC Nantes.

Łukasz Teodorczyk już dogonił jedną z największych gwiazd Anderlechtu ostatnich lat Aleksandra Mitrovicia i powoli zabiera się za poprawienie osiągnięcia najskuteczniejszego w XXI wieku strzelca klubu – Tomasza Radzińskiego. W sezonie 2000/2001 Kanadyjczyk wywalczył 23 trafienia dla Fiołków, a coraz bliżej jego wyczynu jest będący w tym sezonie w doskonałej dyspozycji napastnik reprezentacji Polski. Dziś Teodorczyk powiększył swój dorobek. W 36. minucie rywalizacji z Waasland-Beveren wpisał się na listę strzelców, wykorzystując prostopadłe podanie Sofiane Hanniego. Anderlecht wygrał pojedynek 3:0 i wskoczył na pozycję lidera Jupiler League. Swoje spotkanie zremisowało bowiem Club Brugge.

Więcej niż o grze Grzegorza Krychowiaka, mówi się ostatnio o jego ewentualnym wypożyczeniu do FC Nantes. Jak przyznał właściciel klubu Waldemar Kita, pomocnik biało-czerwonych nie pasuje do PSG, a potrzebny byłby mu zespół, w którym panuje rodzinna, nie biznesowa atmosfera. Trudno jednak spodziewać się przejścia Krychowiaka do francuskiego przeciętniaka w obliczu zainteresowania Interu Mediolan. Według medialnych doniesień, to właśnie ekipa z San Siro ma latem powalczyć o sprowadzenie polskiego pomocnika.

Obecnie nasz zawodnik wciąż nie może wywalczyć miejsca w wyjściowej „jedenastce” Paris Saint-Germain i to nawet w sytuacji, kiedy poza kadrą z różnych przyczyn znaleźli się Marco Verratti, Blaise Matuidi czy Thiago Motta. Mistrzowie Francji pokonali dziś co prawda 2:1 FC Lorient, ale Krychowiak w żaden sposób się do tego nie przyczynił.

Więcej biało-czerwonych wybiegło dziś na boiska włoskiej Serie A. W podstawowym składzie swoich drużyn znaleźli się Łukasz Skorupski, Wojciech Szczęsny i Thiago Cionek. Z ławki rezerwowych na murawę wbiegł Piotr Zieliński i rozegrał przyzwoite zawody. Pomocnik Azzurrich otrzymał za swój występ notę 7.03 (wg whoscored.com), oddał jeden strzał na bramkę i miał 35 kontaktów z piłką. Grał przy tym na 85-procentowej skuteczności podań. Murawy – wbrew oczekiwaniom mediów – nie powąchał Arkadiusz Milik. Powrót napastnika szumnie obwieścił wcześniej „Corriere dello Sport”.

* * *

Jupiler League – 30. kolejka:

Łukasz Teodorczyk (Anderlecht Bruksela) – 59 minut i bramka w meczu z Waasland-Beveren (3:0)

Ligue 1 – 29. kolejka:

Grzegorz Krychowiak (Paris Saint-Germain) – na ławce rezerwowych w wygranym na wyjeździe spotkaniu z FC Lorient (2:1)
Maciej Rybus (Olympique Lyon) – na ławce rezerwowych w zwycięskiej rywalizacji Toulouse FC (4:0)

Serie A – 28. kolejka:

Łukasz Skorupski (Empoli FC) – 90 minut w przegranym 0:4 wyjazdowym spotkaniu z Chievo
Bartosz Salamon (Cagliari Calcio) – na ławce rezerwowych w przegranym starciu z Fiorentiną (0:1)
Arkadiusz Milik (SSC Napoli) – na ławce rezerwowych w wygranym 3:0 spotkaniu z FC Crotone
Piotr Zieliński (SSC Napoli) – od 55. minuty w meczu z FC Crotone
Wojciech Szczęsny (AS Roma) – 90 minut w zwycięskiej rywalizacji z US Palermo (3:0)