Podział punktów w Zabrzu. Górnik znów bez wygranej

Trzecie spotkanie z rzędu bez zwycięstwa zanotowali piłkarze Górnika Zabrze. Tym razem podopieczni Józefa Dankowskiego zaledwie zremisowali przed własną publicznością z Pogonią Szczecin 1:1 (1:1) w meczu 14. kolejki T-Mobile Ekstraklasy. Na gola Mateusza Zachary tuż przed przerwą odpowiedział Mateusz Matras.

Spotkanie od mocnego uderzenia rozpoczęli zabrzanie, gdyż na prowadzenie wyszli już w 8. minucie gry. Wówczas kapitalnym, prostopadłym podaniem popisał się Bartosz Iwan, który zagrał do Łukasza Madeja, a ten bez chwili zastanowienia podał do niepilnowanego Mateusza Zachary. Napastnik gospodarzy dopełnił tylko formalności i pewnym strzałem wpisał się na listę strzelców.

Po szybko zdobytej bramce Górnik złapał wiatr w żagle, szukając dobrej okazji do zadania kolejnego ciosu. W kluczowym momentach brakowało im jednak precyzji, jak choćby w 41. minucie, kiedy po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Błażej Augustyn trafił strzałem głową w poprzeczkę.

Tuż przed zmianą stron Portowcy zdołali jednak doprowadzić do wyrównania. Rafał Murawski posłał z rzutu rożnego piłkę w pole karne, a tam najlepiej zachował się Mateusz Matras, który płaskim uderzeniem w kierunku bliższego słupka pokonał bezradnie interweniującego Pavelsa Steinborsa.

W drugiej odsłonie kibice oglądali dość wyrównaną konfrontację. Oba zespoły miały kilka niezłych sytuacji, lecz po żadnej z nich nie padła bramka. Z podziału punktów bardziej zadowoleni powinni być jednak gospodarze, którzy od 73. minuty musieli grać w osłabieniu po czerwonej kartce dla Błażeja Augustyna.

Dzisiejszy remis oznacza, że piłkarze Józefa Dankowskiego nie wygrali żadnego z ostatnich trzech ligowych meczów i z dorobkiem dwudziestu dwóch punktów nadal plasują się na szóstej pozycji w tabeli. Pogoń zaś z dwudziestoma oczkami na koncie zajmuje ósme miejsce w rozgrywkach T-Mobile Ekstraklasy.

Górnik Zabrze – Pogoń Szczecin 1:1

Mateusz Zachara 8’ – Mateusz Matras 42’

Górnik: Pavels Steinbors – Dominik Sadzawicki, Błażej Augustyn, Seweryn Gancarczyk, Roman Gergel, Adam Danch, Bartosz Iwan (Ołeksandr Szeweluchin 76’), Armin Cerimagić (Robert Jeż 65’), Łukasz Madej (Konrad Nowak 83’), Mateusz Zachara

Pogoń: Radosław Janukiewicz – Sebastian Rudol, Hernani, Wojciech Golla, Ricardo Nunes, Takuya Murayama, Mateusz Matras (Maciej Dąbrowski 84’), Maksymilian Rogalski (Jakub Bąk 77’), Rafał Murawski, Dominik Kun, Łukasz Zwoliński

Żółte kartki: Armin Cerimagić (Górnik) oraz Łukasz Zwoliński (Pogoń)

Czerwona kartka: Błażej Augustyn (Górnik) 74’

Sędzia: Bartosz Frankowski (Toruń)

Widzów: 3000.