Podsumowanie wtorkowych spotkań czołowych europejskich lig

Wtorkowe mecze czołowych europejskich drużyn nie przyniosły niespodzianek. Starcie z Paderborn pewnie wygrali piłkarze Bayernu Monachium, a pierwszego gola na Alianz Arenie zdobył Robert Lewandowski. Aż pięć trafień z starciu z Elche zapisali na swoim koncie zawodnicy Realu Madryt. We Włoszech Milan zaledwie zremisował z Empoli, a swoją premierową bramką dla Rossonerich popisał się Fernando Torres.

Bundesliga

„Lewy” strzela, Bayern rozbił beniaminka…

Lewandowski-Bayern-Robert Lewandowski zdobył bramkę dla Bayernu Monachium, a jego drużyna pokonała rewelacyjne SC Paderborn 4:0. Triumf nad niepokonanym dotąd beniaminkiem zapewnił Bawarczykom pozycję lidera niemieckiej Bundesligi. Po bezbramkowym remisie z Hamburgiem Joseph Guardiola desygnował do gry swoje największe gwiazdy. W wyjściowej jedenastce obok Polaka pojawili się Arjen Robben i Mario Goetze. Już w 8. minucie gola na 1:0 dla gospodarzy zdobył ten, ostatni wykorzystując podanie Thomasa Muellera. Chwilę później zza pola karnego przymierzył „Lewy”, pakując futbolówkę w okienko bramki Lukasa Krusego. Dla napastnika biało – czerwonych było to pierwsze trafienie na Alianz Arenie, odkąd dołączył do klubu mistrza Niemiec. Przyjezdni mogli odpowiedzieć kontaktowym golem, jednak pojedynek oko w oko z Manuelem Neurem przegrał Idir Ouali. Triumf Bayernu w ostatnim kwadransie przypieczętowali Mario Goetze i Thomas Mueller, którzy ustalili wynik spotkania na 4:0.

Wyniki wtorkowych spotkań Bundesligi:

Bayern Monachium – SC Paderborn 4:0 (2:0)
M. Goetze 8’ 78’ R. Lewandowski 14’ T. Mueller 85’

Werder Brema – Schalke 0:3 (0:0)
                           – M. Meyer 48’ R. Neustadter 51’ T. Barnetta 85’

Eintracht Frankfurt – Mainz 2:2 (1:2)
A. Meier 45+1’ H. Seferović 82’ – J. Hofmann 41’ S. Okazaki 44’

Hoffenheim – Freiburg 3:3 (1:2)
T. Elyounoussi 44’ S, Rudy 63’ J. Vestergaard 90+3’ – M. Frantz 31’ 33’ V. Darida 75’(k.)

Tabela: [Bundesliga]

Primera Division

Chwilowa radość Elche na Bernabeu…

Real-Madryt-RonaldoPojedynek z Realem Madryt na ławce rezerwowych rozpoczął Przemysław Tytoń. Wcześniejsze występy Polaka nie wzbudziły entuzjazmu u kibiców hiszpańskiej drużyny, a głośne gwizdy we wcześniejszej kolejce miały przekonać trenera Frana Escribię do rezygnacji z usług byłego golkipera biało – czerwonych. Carlo Ancelotti dał tym razem odpocząć Karimowi Benzemie i Luce Modriciowi. Na murawie pojawili się za nich Isco oraz Asier Illarramendi. Pewny miejsca w wyjściowej jedenastce nie może być również Iker Casillas, który o pozycję między słupkami bramki „Królewskich” rywalizuje z rewelacyjnym Keylorem Navasem.

Spotkanie rozpoczęło się od sensacyjnego gola przyjezdnych. Piłkę we własnym polu karnym stracił Cristiano Ronaldo, który sfaulował Pedro Mosquera. Arbiter bez skrupułów wskazał na wapno, a gola z jedenastu metrów zdobył Edu Albacar. Los Blancos do wyrównania doprowadzili pięć minut później, kiedy to dośrodkowanie Jamesa Rodrigueza na brankę zamienił Gareth Bale. Przed przerwą ekipa z Bernabeu zanotowała jeszcze dwa trafienia. Futbolówkę w siatce dwukrotnie umieścił CR7. Najpierw Portugalczyk wykorzystał niesłuszny rzut karny, podyktowany po teatralnym upadku Marcelo. Chwilę później Brazylijczyk wypracował dobrą sytuację koledze z drużyny, a ten głową nie dał szans Manu Herrerze. W ostatnim kwadransie Ronaldo jeszcze dwa razy wpisał się na listę strzelców, zdobywając swojego ósmego i dziewiątego gola w sezonie.

Wyniki wtorkowych spotkań Primera Division:

Real Madryt – Elche 5:1 (3:1)
G. Bale 20’ C. Ronaldo 28’(k.) 32’ 80’(k.) 90+2’ – E. Albacar 15’(k.)

Celta Vigo – Deportivo La Coruna 2:1 (1:0)
D. Nolito 3’ J. Larrivey 72’ – I. Cuenca 55’

Tabela: [Primera Division]

Serie A

„Comeback” Milanu, Torres trafia…

Milan-TorresPremierowego gola w barwach nowej drużyny zanotował Fernando Torres, a jego Milan nie zdołał pokonać na wyjeździe beniaminka z Empoli. Na początku spotkania gospodarzom udało się strzelić dwie bramki, przy których pomogła im ospała gra Rossonerich po stałych fragmentach gry. Faworyzowani goście pościg rozpoczęli jeszcze przed przerwą. W 43. minucie dośrodkowanie Ignazio Abate, wspaniałą główką wykończył popularny „El Nino”. W drugiej odsłonie meczu punkt Milanowi zapewniło trafienie Hondy. Mimo kolejnych okazji, przyjezdni nie zdołali zdobyć zwycięskiego gola. W barwach Empoli przeszło 15 – minutowy występ zanotował Piotr Zieliński.

Empoli – AC Milan 2:2 (2:1)