Podsumowanie piłkarskiej środy w Europie

Do udanych środowe spotkania lig zagranicznych zaliczą reprezentanci Polski. Dobre występy zanotowali Łukasz Piszczek, Kamil Glik oraz Grzegorz Krychowiak. Ten ostatni został wybrany zawodnikiem meczu w starciu Sevilli z Realem Sociedad. Nie obyło się bez niespodzianek. Punkty straciły Barcelona, Borussia, Napoli oraz Athletic Bilbao.

Bundesliga

Pogoń Borussii, Bayer wiceliderem…

Bayer-Leverkusen-–-AugsburgŚrodowe mecze niemieckiej ekstraklasy przyniosły zmianę na pozycji wicelidera tabeli. Po zwycięstwie nad Augsburgiem punkt za plecami Bayernu Monachium plasują się „Aptekarze” z Leverkusen. Po trzech meczach bez wygranej, komplet punktów swojej drużynie zapewnił Heung-Min Son, który zwycięskiego gola wywalczył w 33. minucie. Cały mecz w barwach gospodarzy rozegrał Sebastian Boenisch. Reprezentant Polski nie ustrzegł się błędów, jednak ostatecznie nie kosztowały one jego kolegów utraty bramki.

Do sprinterskiego pościgu piłkarzy Borussii Dortmund zmusili zawodnicy VfB Stuttgart. W pierwszej połowie bliższa trafienia była ekipa z Signal Iduna Park. Dogranie Łukasza Piszczka wykończył Shinji Kagawa, a futbolówka zatrzymała się na poprzeczce. Druga odsłona przyniosła prawdziwy festiwal strzelecki. Błędów nie ustrzegli się żółto–czarni, co bez skrupułów wykorzystali przyjezdni. Romana Weidenfellera dwukrotnie pokonał Daniel Didavi. Na 20 minut przed ostatnim gwizdkiem podopieczni Juergena Kloppa zmuszeni byli do oblężenia bramki rywali. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Najpierw podanie Piszczka, na gola zamienił Aubemeyang. Chwilę później po fatalnym błędzie obrońcy wyrównującym trafieniem popisał się Ciro Immobile.

Wyniki środowych spotkań Bundesligi:

Borussia Dortmund – VfB Stuttgart 2:2 (0:0)

H.-M. Son 33’

Borussia M’gladbach – Hamburger 1:0 (1:0)
M. Kruse 25’

Tabela: [Bundesligga]

Primera Division

Krychowiak piłkarzem meczu… Słabe występy Barcy i Atletico…

Messi-BarcelonaFormy z ubiegłego sezonu wciąż szukają zawodnicy Atletico Madryt. Mistrzowie Hiszpanii skromnie pokonali Almerię 1:0, a gola na wagę trzech punktów zdobył Joao Miranda. Defensor przyjezdnych popisał się celną główką po dośrodkowaniu Koke z rzutu rożnego. O wcześniejszych minutach spotkania kibice Los Rojiblancos chcieliby zapomnieć. Bramce ligowego przeciętniaka nielicznymi akcjami zdołali zagrozić jedynie Tiago Mendes i Raul Garcia.

Pierwsze punkty w nowym sezonie straciła FC Barcelona, która na wyjeździe zaledwie zremisowała z Malagą 0:0. „Duma Katalonii” przez całe spotkanie nie potrafiła stworzyć sobie choćby jednej stuprocentowej okazji. Ofensywnych poczynań wicemistrzów kraju nie zdołali ożywić Munir oraz Sandro. Bliżsi trzech oczek byli za to Andaluzyjczycy. Po rzucie wolnym w wykonaniu wprowadzonego na boisko Luisa Alberto, piłka dzięki interwencji Claudio Bravo odbiła się jedynie od słupka.

Tempa wciąż nie zwalnia Sevilla. Całe spotkanie w barwach ubiegłorocznych triumfatorów Ligi Europy rozegrał Grzegorz Krychowiak, który po raz kolejny został wybrany piłkarzem meczu. Jego drużyna pokonała słabo dysponowany Real Sociedad 1:0, a premierowego gola w Primera Division zapisał na swoim koncie grający od pierwszej minuty Gerard Deulofeu.

Wyniki środowych spotkań Primera Division:

Almeria – Atletico Madryt 0:1 (0:0)
               – Miranda 60’

Eibar – Villarreal 1:1 (1:0)
M. Arruabarrena 8’ – G. Moreno 71’

Rayo Vallecano – Athletic Bilbao 2:1 (1:1)

Serie A

Vidal-Juventus24 gole zobaczyli włoscy kibice w środowych spotkaniach Serie A. Pewne zwycięstwo nad Ceseną zanotował Juventus Turyn, który dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu wyprzedził w ligowej tabeli Romę. Rzymianie po ciężkim boju zdołali wywieźć komplet punktów z Parmy. Na murawie wciąż nie mogą odnaleźć się piłkarze SSC Napoli, którzy tym razem zaledwie zremisowali u siebie z Palermo 3:3. Dobry występ w barwach Torino zaliczył Kamil Glik. Polski defensor zdobył pierwszego gola dla swojej drużyny w obecnym sezonie ligowym, a dzięki trafieniu Quagliarelli ekipa z Turynu wyrwała się ze strefy spadkowej Serie A.