Podsumowanie piłkarskiej niedzieli w Europie

Ligowy sezon wciąż nie układa się pomyśli faworytów. Wyjazdowe spotkanie w San Sebastian przegrał Real Madryt. Zaledwie punkt wywalczyli piłkarze Arsenalu w starciu z Leicesterem. Pewne wyjazdowe zwycięstwo zanotował Liverpool, który na White Hart Lane nie dał szans Tottenhamowi.

Premier LeagueArsenal
Po raz kolejny nieprzekonywujący występ zanotowali zawodnicy Arsenalu. Popularni „Kanonierzy” zaledwie zremisowali na wyjeździe z Leicesterem 1:1. Początek spotkania nie zapowiadał późniejszego rozczarowania. The Gunners dłużej utrzymywali się przy piłce i raz za razem gościli pod bramką gospodarzy. W 20. minucie podanie za plecy obrońców otrzymał Yaya Sanogo. Młody Francuz uderzył na bramkę, a przez niezdecydowanie obrońców i wychodzącego z bramki Kaspera Schmeichela futbolówka znalazła się pod nogami dobrze ustawionego Alexisa. Sanchez strzelił bez zastanowienia, pakując futbolówkę do siatki miejscowych. Piłkarze ligowego beniaminka odpowiedzieli niemal natychmiastowo. Z łatwością prawym skrzydłem przedarł się Jeff Schlupp, który dośrodkował na głowę wbiegającego w szesnastkę Leonardo Ulloy. Argentyńczyk silnym uderzeniem nie dał szans próbującemu skutecznie interweniować Wojciechowi Szczęsnemu. Fatalny błąd popełnił tym razem Laurent Koscielny, który zgubił krycie. Było to efektem bolesnego starcia Francuza sprzed kilku minut. Chwilę po straconym golu obrońca „Kanonierów” musiał opuścić boisko. Do końca spotkania obie strony stwarzały okazję, po których mogły paść kolejne bramki. Na wyróżnienie w barwach Arsenalu zasłużył Szczęsny, kilkukrotnie ratując drużynę przed porażką.

***

Po dwóch zwycięstwach z rzędu kibiców na White Hart Lane rozczarował Tottenham. „Koguty” z kretesem poległy w starciu z Liverpoolem, w którego barwach po raz pierwszy wystąpił Mario Balotelli. Ostatecznie po golach Sterlinga, Gerrarda i Moreno przyjezdni triumfowali 3:0. Dokładny opis spotkania: [tutaj].

Primera DivisionBarcelona-Villareal
Potężne emocje towarzyszyły starciu wicemistrzów Hiszpanii z Villarreal. Na El Madrigal gospodarze prowadzili wyrównany bój z Barceloną, która ostatecznie zwyciężyła 1:0 po golu Sandro Ramireza. Kolejny występ w barwach „Dumy Katalonii” zaliczył Munir El Haddadi. Na ławce rezerwowych mecz rozpoczął Neymar, który po ciężkiej kontuzji powraca do wyjściowego składu swojej drużyny. Szczególnie aktywni w ofensywie Barcy byli Lionel Messi oraz Dani Alves. Argentyńczyk był bliski zdobycia gola, jednak jego uderzenie na słupek zdołał sparować Sergio Asenjo. W drugiej połowie zdecydowanie odważniej zaczęli grać zawodnicy „Żółtej łodzi podwodnej”. Przyjezdnych dwukrotnie ratował słupek. Zwycięstwo Blaugranie zapewnił niezawodny Messi. Wicemistrz świata indywidualną akcją oszukał defensywę miejscowych, po czym wyłożył futbolówkę dobrze ustawionemu Ramirezowi. 19 – latek miał przed sobą tylko pustą bramkę, dzięki czemu z łatwością zapewnił swojej drużynie upragniony triumf.

***

Real-Sociedad-San-Sebastian-Real-MadrytMniej szczęścia mieli zawodnicy Realu Madryt w starciu z Realem Sociedad. Ekipa z San Sebastian po inauguracyjnej porażce w Eibar, tym razem pokonała najbardziej utytułowany klub w kraju 4:2. „Królewscy” prowadzili od pierwszych minut po golach Sergio Ramosa i Garetha Bale’a. Los Blancos kontrolowali wydarzenia na boisku, nie spodziewając się nadchodzącej katastrofy. Jeszcze przed przerwą dwie akcje wystarczyły gospodarzom do wyrównania. Najpierw dośrodkowanie z rzutu rożnego głową przedłużył Xabi Prieto, a piłkę w siatce umieścił Inigo Martinez. Chwilę później David Zurutuza wykorzystał fantastyczne dogranie Alberto De la Belliego. W drugiej połowie tegoroczni zwycięzcy Ligi Mistrzów nie mieli prawie nic do powiedzenia. Po świetnym zagraniu Prieto, swojego obrońcę na krótkim słupku uprzedził Zurutuza, dając Sociedad upragnione prowadzenie. Wynik uderzeniem pod poprzeczkę na kwadrans przed końcem ustalił Carlos Vela.

Serie AMilan-Inzaghi
Od zwycięstwa ligowy sezon we Włoszech rozpoczęli zawodnicy AC Milan. Na San Siro miejscowi pokonali Lazio Rzym 3:1. Pierwszego gola Rossoneri zdobyli już w 8. minucie, kiedy pojedynek sam na sam z bramkarzem wygrał Keisuke Honda. Kolejne bramki padły dopiero w drugiej połowie meczu. Najpierw świetne zagranie Abate wykończył Sulley Muntari. Chwilę później nowowprowadzony do Mediolanu Jeremy Menez wywalczył rzut karny, którego następnie sam zamienił na gola. Lazio stać było tylko na jedno trafienie, w dodatku nie było ono autorstwa żadnego z piłkarzy ze stolicy. Do własnej siatki po niefortunnej interwencji trafił Alex.

***

Dobre spotkanie przeciwko Interowi rozegrał Kamil Glik, a jego Torino zremisowało przed własną publicznością z wielokrotnymi mistrzami Włoch 0:0. Gospodarze mogli nawet zwyciężyć, gdyż po faulu Nemanji Vidicia sędzia podyktował jedenastkę. Strzał Marcelo Larrondo zdołał obronić Samir Handanović. Bliscy straty punktów z Genuą było SSC Napoli. Azzurrich w doliczonym czasie gry uratowała bramka Jonathana de Guzmana.