Podsumowanie 4. kolejki PGNiG Superligi mężczyzn

W najciekawszym spotkaniu 4. kolejki PGNiG Superligi mężczyzn Górnik Zabrze pokonał na wyjeździe niepokonany dotąd Stal Mielec 33:30. Zwycięską passę wciąż kontynuują szczypiorniści Wisły Płock i Vive Kielce, którzy tym razem łatwo rozprawili się odpowiednio MMTS-em Kwidzyn i Azotami Puławy.

Kwidzyn skuteczny… tylko przez 30 minut…

Ze względu na rozpoczęte rozgrywki Champions League wicemistrzowie Polski swoje spotkanie rozegrali już w środę, a ich przeciwnikiem był radzący sobie w kratkę MMTS Kwidzyn. Równorzędną walkę z silniejszym rywalem gospodarze nawiązali jedynie w pierwszej połowie, która zakończyła się remisem 17:17. Prowadzenie wędrowało z rąk do rąk. W 8. minucie dwubramkową przewagę objęli „Nafciarze”, jednak chwilę później sami musieli odrabiać starty. Szans na utrzymanie korzystnego rezultatu miejscowych pozbawił Michał Daszek, wcześniej reprezentujący barwy MMTS.

W mniej emocjonującej drugiej odsłonie Wisła skrupulatnie odskakiwała słabszemu rywalowi. W 33. minucie po trafieniu Ivana Nikcevicia prowadziła 21:18. Kilka chwil później ten sam zawodnik zapewnił swoim kolegom sześć bramek przewagi. Wynik na 36:28 kolejnym skutecznym rzutem ustalił Michał Daszek.

MMTS Kwidzyn – Wisła Płock 28:36 (17:17)

MMTS: Kiepulski, Dudek, Kochański – Zadura 9, Genda 4, Peret 3, Łangowski 3, Nogowski 3, Rosiak 2, Kryszeń 1, Mroczkowski 1, Pilitowski 1, Seroka 1, Jędrzejewski, Szczepański.

Wisła: Wichary, Corrales, Morawski – Ghionea 9, Rocha 6, Nikcević 5, Tioumencew 4, Zelenović 3, Daszek 2, Montoro 2, Wiśniewski 2, Pusica 1, Racotea 1, Syprzak 1.

Azoty wciąż bez punktów…

Równorzędnej walki z Vive Tauronem Kielce nie zdołali nawiązać szczypiorniści z Puław. Azoty wysoko uległy przed własną publicznością mistrzom Polski 24:35. Po początkowej wymianie ciosów i kilku efektownych akcjach, przyjezdni rzucili pięć bramek z rzędu, odskakując rywalom na 12:7. Gospodarzom nie pomógł nawet czas wzięty na żądanie Dragana Markovicia. Do szatani jego podopieczni schodzili tracąc osiem goli do rywali. Na kolejne 30 minut w bramce Kielczan Sławomira Szmala zastąpił Marin Sego. Faworyci kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku, utrzymując wysoką przewagę do końca spotkania. Dobry występ w barwach Vive zanotowali Tobias Reichmann, Denis Buntić oraz Karol Bielecki. Każdy z nich zanotował pięć trafień dla swojej drużyny.

Azoty Puławy – Vive Kielce 24:35 (11:19)

Azoty: Bogdanow, Zapora – Ćwikliński 2, Łyżwa, Kus 5, Skrabania, Tarabochia 5, Przybylski 2, Grzelak, Masłowski 2, Krajewski 3, Savić 2, Prce 1, Sobol 2.

Vive: Szmal, Sego – Grabarczyk 1, Jurecki 3, Tkaczyk 3, Reichmann 5, Aguinagalde, Bielecki 5, Jachlewski 2, Strlek 2, Lijewski 3, Buntić 5, Zorman 3, Cupić 3.

Górnik bez „Józka”? Wciąż niepokonany!

Najciekawiej przed startem kolejki zapowiadał się pojedynek Stali Mielec z Górnikiem Zabrze. W barwach trzeciej drużyny ubiegłego sezonu zabrakło zmagającego się z urazem Mariusza Jurasika. Lider gości wyszedł co prawda na rozgrzewkę, jednak całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych. Na otwarcie dwubramkową przewagę wypracowali „Górnicy”. Miejscowi szybko wzięli się do odrabiania strat, a po golu Michała Adamuszka objęli prowadzenie 7:6. Gdy sędziowie na cztery minuty wykluczyli z gry Bartłomieja Tomczaka, wydawało się, że kolejne trafienia dla Stali są tylko kwestią czasu. Dobrze okres gry w osłabieniu przepracowali przyjezdni i w 17. minucie na tablicy wyników pojawił się rezultat 12:9 dla podopiecznych Patrika Liljestranda. Do przerwy sytuacja na boisku nie uległa zmianie, a z pięciu goli przewagi zadowoleni być mogli szczypiorniści z Zabrza.

Więcej emocji dostarczyła druga połowa meczu, w której Mielczanie wciąż byli bliscy doprowadzenia do remisu. W kluczowych momentach brakowało im zimnej krwi, co świetnie wykorzystywali zawodnicy Górnika. Dwa rzuty karne obronione przez Mateusza Korneckiego ostatecznie pozbawiły gospodarzy szans na korzystny rezultat. Gości do zwycięstwa poprowadził duet Robert Orzechowski – Paweł Niewrzawa, który razem wypracował 15 bramek.

Stal Mielec – Górnik Zabrze 30:33 (15:20)

Stal: Lipka, Nikolić – Wilk 1, Krępa, Janyst 6, Sobut 4, Szpera 2, Adamuszek 6, Gudz, Gliński 1, Krzysztofik 2, Chodara, Kostrzewa 8.

Górnik: Suchowicz, Kornecki – Niedośpiał 2, Daćko 1, Orzechowski 7, Gromyko, Kuchczyński 3, Kubisztal 4, Bushkou 2, Tatarintsev, Tomczak 6, Niewrzawa 8, Twardo.