Podsumowanie 3. kolejki PGNiG Superligi mężczyzn

Zarówno Orlen Wisła Płock, jak i Vive Tauron Kielce odniosły zwycięstwa w 3. kolejce PGNiG Superligi mężczyzn. „Nafciarze” pokonali przed własną publicznością Azoty Puławy 38:30. Mistrzowie Polski nie dali szans Śląskowi Wrocław, pewnie triumfując 36:27. Tempa nie zwalniają również drużyny Stali Mielec i Górnika Zabrze, które dotychczas zapisały na swoim koncie komplet punktów.

Beniaminek nie przestraszył się mistrza…

Vive-Kielce-Śląsk-Wrocław-piłka-ręcznaPojedynek ze Śląskiem był pierwszym meczem Vive rozegranym we własnej hali. We wcześniejszych kolejkach kielczanie dwukrotnie grali na wyjeździe. Choć do składu mistrzów Polski powrócił nareszcie Denis Buntić, to na parkiecie zabrakło dwóch czołowych szczypiornistów reprezentacji Polski, Krzysztofa Lijewskiego i Michała Jureckiego. Pierwsza połowa pojedynku była bardzo wyrównana. Ospała postawa gospodarzy i duża liczba błędów własnych spowodowały, że Wrocławianie zdołali nawet na chwilę objąć prowadzenie. Między słupkami kieleckiej bramki dobrze spisywał się Sławomir Szmal, dzięki któremu na przerwę miejscowi schodzili przy dwubramkowym prowadzeniu.

Druga odsłona była już mniej emocjonująca. Nakręceni szczypiorniści Vive z czasem powiększyli przewagę i mogli kontrolować przebieg wydarzeń na boisku. Nastroje w ekipie mistrzów Polski popsuła jedynie kontuzja Tomasza Rosińskiego. Ostatecznie mecz zakończył się triumfem gospodarzy 36:27, którzy kontynuują zwycięską passę w obecnym sezonie PGNiG Superligi.

Vive Tauron Kielce – Śląsk Wrocław 36:27 (16:14)

Vive: Szmal, Sego – Grabarczyk 1, Tkaczyk 1, Reichmann 2, Chrapkowski 2, Aguinagalde 2, Bielecki 1, Jachlewski 3, Strlek 4, Buntić 8, Musa 1, Zorman 1, Rosiński 3, Cupić 7.

Śląsk: Schodowski – Krupa 1, Kryński 1, Herudziński 3, Garbacz, Jarowicz 5, Miszka 1, Radojević, Wróblewski 2, Ścigaj 6, Białaszek 2, Telepnev 6.

56 minut kontroli… gorąco tylko na chwilę…

Wisła-Płock-Azoty-Puławy-piłka-ręcznaBez większych problemów swoje trzecie zwycięstwo w obecnym sezonie odnieśli piłkarze ręczni Wisły Płock. Tym razem we własnej hali pokonali Azoty Puławy 38:30. „Nafciarze” od początku kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku. Gdy po czterech minutach gry objęli dwubramkowe prowadzenie, nie oddali go już do samego końca. Przewaga wicemistrzów kraju wciąż rosła, jednak nieoczekiwany pościg rozpoczęli szczypiorniści gości. W ekipie Płocczan zrobiło się gorąco po golach Tarabochii, Masłowskiego i Savicia, a na tablicy wyników pojawił się rezultat 16:15 dla gospodarzy. Późniejsze błędy nie pozwoliły Puławianom na dalszą wyrównaną walkę. Wisła znów zaczęła odskakiwać, a jeszcze przed przerwą uzyskała cztery trafienia przewagi. W drugiej odsłonie miejscowi kontynuowali dobrą grę, kończąc spotkanie wynikiem 38:30.

Orlen Wisła Płock – KS Azoty Puławy 38:30 (20:16)

Wisła: Wichary, Corrales – Ghionea 5, Jurkiewicz 5, Nikcević 5, Pusica 5, Rocha 5, Racotea 4, Montoro 3, Syprzak 2, Zelenović 2, Tioumentsev 1, Wiśniewski 1, Daszek, Kwiatkowski.

Azoty: Bogdanov, Zapora – Prce 7, Krajewski 6, Savić 5, Tarabochia 4, Sobol 3, Ćwikliński 2, Masłowski 2, Kus 1, Grzelak, Łyżwa, Przybylski, Skrabania.