Pływanie – MŚ 2015. Jest pierwszy medal dla Polski!

Konrad Czerniak wywalczył brązowy medal na dystansie 50 m st. motylkowym podczas rozgrywanych w Kazaniu pływackich mistrzostw świata. Polak na najniższym stopniu podium stanie razem z Węgrem Laszlo Csehem. Złoto wywalczył faworyzowany Francuz Florent Manaudou.

Wszyscy kandydaci do medalu w decydującym wyścigu popłynęli zdecydowanie wolniej niż we wczorajszych półfinałach. Gdyby Konrad Czerniak powtórzył wynik 23,07 s (rekord Polski), dziś świętowałby wywalczenie srebrnego medalu.

Jedną długość basenu najszybciej pokonał Francuz Florent Manaudou, która uzyskał rezultat 22,97. Drugie miejsce zajął Brazylijczyk Nicholas Santos. Czas Czerniaka – 23,15 był taki sam, jaki zdołał osiągnąć Węgier Laszlo Cseh.

Dopiero szóstą lokatę zajął dziś broniący tytułu Cesar Cielo Filho z Brazylii.

Medal Czerniaka jest dwudziestym krążkiem biało-czerwonych wywalczonym na mistrzostwach świata w pływaniu. 50 m st. motylkowym to nie jest koronna konkurencja Polaka, który specjalizuje się na dystansie dwa razy dłuższym.

Czerniak po raz trzeci w karierze stanął na podium mistrzostw świata. Wcześniej sięgnął po srebro w Szanghaju (2011) i brąz w Barcelonie (2013).