PlusLiga. Niespodziewana porażka Skry, Effector w play-offach!

W meczu kończącym rundę zasadniczą PlusLigi Effector Kielce pokonał na wyjeździe PGE Skrę Bełchatów 3:2 i tym samym, jako ostatni zespół zapewnił sobie udział w fazie playoff.

Ostatnia kolejka fazy zasadniczej nie przyniosła żadnych zmian na górze tabeli, swoje mecze wygrywali faworyci, z jednym tylko wyjątkiem. PGE Skra Bełchatów niespodziewanie przegrała we własnej hali z kieleckim Effectorem 2:3. Porażka z podopiecznymi Dariusza Daszkiewicza nie miała jednak dla bełchatowian większych konsekwencji, ponieważ już wcześniej zagwarantowali sobie drugie miejsce przed rundą play-off. Przeciwnikiem siatkarzy Miguela Angela Falaski w pierwszej rundzie play-off będzie AZS Politechnika Warszawska, która dzięki wygranej za trzy punkty w starciu z BBTS-em Bielsko-Biała zakończyła zmagania w rundzie zasadniczej na siódmym miejscu.

Z kolei dzięki dzisiejszej wygranej ze Skrą, siatkarze Effectora utrzymali ósmą, ostatnią premiowaną awansem do ćwierćfinału pozycję.

Pierwsze miejsce przed fazą play-off zapewniła sobie Asseco Resovia Rzeszów. Podopieczni Andrzeja Kowala rozbili w minioną sobotę Cerrard Czarnych Radom 3:0 nie pozwalając rywalowi na przekroczenie 15 punktów w secie. Przewaga mistrzów Polski była szczególnie widoczna w ataku (69%:38%) i w bloku (12:0). Najbardziej wartościowym zawodnikiem (MVP) meczu wybrano Dawida Konarskiego, autora 14 punktów. W walce o półfinał rzeszowianie zmierzą się z Effectorem Kielce. Pierwsze dwa spotkania odbędą się już w najbliższy weekend w Rzeszowie.

Awans do najlepszej ósemki przypieczętowali również siatkarze Jastrzębskiego Węgla, pokonując we własnej hali AZS Częstochowa w czterech setach. Gospodarze tylko w pierwszej partii mieli niemałe problemy z zawodnikami Marka Kardosa i efektem tego była przegrana do 25. Pozostałe sety to już zdecydowana przewaga drużyny ze Śląska. Dobre przyjęcie i skuteczna gra w ataku pozwoliły jastrzębianom na spokojne kontrolowanie wydarzeń na parkiecie. Znakomite zawody rozgrywał Michał Łasko, który na przestrzeni całego spotkania atakował  z 65% skutecznością (20/31). Brązowy medalista z zeszłego sezonu PlusLigi w pierwszej rundzie play-off podejmie beniaminka rozgrywek – Cerrard Czarnych Radom.

Promocję do rundy pucharowej z czwartego miejsca uzyskała Zaksa Kędzierzyn-Koźle. Wicemistrzowie Polski potrzebowali niewiele ponad godzinę, by bez straty seta ograć przed własną publicznością akademików z Olsztyna. W ćwierćfinale kędzierzynianie zmierzą się z … Indykpolem.