PlusLiga. Jastrzębski Węgiel ponownie lepszy od Czarnych Radom

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla pokonali przed własną publicznością Cerrad Czarnych Radom 3:0 (28:26, 25:18, 25:18) w drugim meczu 1. rundy play off. W rywalizacji do trzech zwycięstw jastrzębianie prowadzą 2-0.

Dzięki dzisiejszej wygranej siatkarze Lorenzo Bernardiego są już o krok od awansu do najlepszej czwórki rozgrywek PlusLigi. Kolejne spotkanie w ramach fazy play off pomiędzy tymi zespołami odbędzie się w Radomiu 28 marca.

W pierwszym secie gra obu zespołów przypominała sinusoidę, sytuacja zmieniała się bardzo dynamicznie, bowiem na prowadzenie wychodziła raz jedna, raz druga drużyna. Wystarczy powiedzieć, że podopieczni Roberta Prygla prowadzili 7:3, aby już za chwilę przegrywać 14:18. Wtedy jednak nastąpił nieoczekiwany zryw radomian. Dobre zagrywki Bartłomieja Neroja oraz punktowe bloki na Michale Łasce i Krzysztofie Gierczyńskim skutkowały wynikiem 20:20. Końcówkę lepiej jednak wytrzymali gospodarze i, dzięki punktowemu atakowi Łaski, wygrali do 26.

Zdecydowanie mniej emocji dostarczyła druga partia meczu, w której jastrzębianie od początku konsekwentnie budowali przewagę i nie dali się zbliżyć gościom nawet przez moment. Świetnie w polu serwisowym i w ataku prezentowali się Łasko i Gierczyński, a nie do zatrzymania na środku siatki był Patryk Czarnowski. Przyjezdnym nie wychodziło kompletnie nic, a jakby tego było mało, podczas jednej z akcji kontuzji doznał holenderski atakujący Wytze Kooistra, który musiał przedwcześnie opuścić parkiet. Efektem tego wszystkiego była szybka wygrana do 18 siatkarzy Jastrzębskiego.

Trzecia odsłona meczu była wyrównana tylko do drugiej przerwy technicznej (16:15). Kolejne akcje padły łupem miejscowych, którzy skutecznie wykorzystywali brak skuteczności rywali w ataku. Seta, a zarazem całe spotkanie, zakończył asem serwisowym Michał Kubiak (25:18).

Jastrzębski Węgiel – Cerrad Czarni Radom 3:0
(28:26, 25:18, 25:18)

Stan rywalizacji play off (do trzech zwycięstw) 2-0 dla Jastrzębskiego

Jastrzębski: Masny, Łasko (10), Gierczyński (8), Kubiak (14), Pajenk (6), Czarnowski (12), Wojtaszek (libero) oraz Popiwczak (libero), Filippov, Malinowski, Marechal i Bontje (4)

Cerrard: Neroj (3), Kooistra (11), Westphal (3), Wachnik (9), Kamiński (2), Piovarci (4), Kowalski (libero) oraz Kędzierski, Bołądź (6), Radomski (3), Gutkowski (2) i Grzechnik (1)

W drugim rozegranym dzisiaj meczu play off wicemistrz Polski, Zaksa Kędzierzyn-Koźle, pokonał we własnej hali olsztyński Indykpol 3:0. Problemy z rywalem mieli tylko w drugim secie. W pozostałych wicemistrzowie Polski wyraźnie dominowali na parkiecie nie pozwalając, zarówno w pierwszej jaki i w trzeciej partii, na przekroczenie bariery 20 punktów. Kędzierzynian do zwycięstwa poprowadził, wybrany MVP meczu, Paweł Zagumny.

Zaksa Kędzierzyn-Koźle – Indykpol AZS Olsztyn 3:0
(25:19, 25:23, 25:19)

Stan rywalizacji play off (do trzech zwycięstw) 1-0 dla Zaksy

MVP: Paweł Zagumny (Zaksa)

Drugie spotkanie w sobotę o godzinie 18:00.

Zaksa: Witczak (9), Zagumny (4), Wiśniewski (7), Kooy (10), Ruciak (9), Możdżonek (6), Gacek (libero) oraz Ferens (1), Bociek (5), Lewis i Polański

AZS: Dobrowolski (1), Bengolea (13), Buszek (8), Szymański (10), Oivanen (5), Hain (2), Żurek (libero) oraz Pająk, Sobala (1), Łuka (1) i Krzysiek (2)