PlusLiga: Jastrzębski pewnie triumfuje w Bydgoszczy

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla pokonali w Bydgoszczy miejscowy Transfer 3:0. Gości do triumfu poprowadził Krzysztof Gierczyński, którego uznano najlepszym zawodnikiem dzisiejszego meczu. Niecodzienne wyróżnienie spotkało trenera Jastrzębian, Lorenzo Bernardiego. Włoch znalazł się wśród osób, które wylosują grupy siatkarskich Mistrzostw Świata.

Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze. Minimalnie lepszy Transfer  zbudował trzypunktową przewagę. W polu zagrywki pojawił się wówczas Michał Kubiak. Dobry serwis pozwolił gościom na wygranie czterech kolejnych akcji i objęcie prowadzenia. Losy pierwszego seta rozstrzygnęły się po drugiej przerwie technicznej. Jastrzębianie najpierw odskoczyli na trzy „oczka”, by ostatecznie wygrać 25:19.

W drugiej odsłonie raz za razem punkty zdobywali Krzysztof Gierczyński i Patryk Czarnowski. Transfer nie radził sobie w przyjęciu. Podopieczni Lorenzo Bernardiego nie zwalniali tempa i rozbili Bydgoszczan 25:12.

Trzecia partia okazała się być najbardziej wyrównaną. Na pierwszą przerwę techniczną gospodarze schodzili z czteropunktową przewagą. W ataku dobrze radził sobie Garret Muagututia. Jastrzębianie ani trochę nie przypominali siatkarzy z wcześniejszych dwóch setów. Obudzili się jednak w samą porę. Po ataku Michała Kubiaka doprowadzili do remisu 17:17. Siatkarzom Transferu nie pomógł nawet czas wzięty przez trenera Vitala Heynena. Goście wygrali trzecią partię 25:22, a całe spotkanie 3:0.

Najlepszym zawodnikiem meczu wybrano Krzysztofa Gierczyńskiego. Po dzisiejszym zwycięstwie podopieczni Lorenzo Bernardiego tracą już tylko punkt do trzeciej w tabeli ZAKSY Kędzierzyn – Koźle. Wicemistrzowie Polski zmierzą się jutro w hicie kolejki z aktualnym wiceliderem Skrą Bełchatów.

W pozostałych  spotkaniach Effector Kielce pokonał u siebie Czarnych Radom 3:1, a AZS Częstochowa po tie – breaku zwyciężył w Bielsko – Białej z tamtejszym BBTS – em.