Lique 1. Piłkarze PSG obronili tytuł

Piłkarze Paris Saint Germain obronili zdobyte przed rokiem mistrzostwo Francji. W spotkaniu 36. kolejki ekstraklasy zajmujące drugie miejsce w tabeli Monaco zaledwie zremisowało u siebie z Guingamp 1:1 i nie ma już szans na wyprzedzenie paryżan.

Prowadzenie gospodarzom w 77. minucie dał Bułgar Dimitar Berbatow. Wyrównał w 85. min. Fatih Atik.

Monaco na dwie kolejki przed końcem rozgrywek traci do lidera siedem punktów. To czwarty w historii tytuł PSG, poprzednie stołeczny klub zdobywał w 1986, 1994 i 2013 roku.

Podopieczni trenera Laurenta Blanca rozpoczęli świętowanie jeszcze przed meczem z Rennes na własnym stadionie. Do spotkania przystąpili w świetnych nastrojach, a prowadzenie już w trzeciej minucie dał im Argentyńczyk Ezequiel Lavezzi.

Później paryżanie najwyraźniej myślami byli przy mistrzowskiej fecie. Jeszcze przed przerwą Rennes zdobyło dwie bramki. Na listę strzelców wpisali się Foued Kadir i Paul-Georges Ntep. Wynik nie uległ już zmianie i goście niespodziewanie wygrali 2:1