Piłkarski PP. Remis Arki z Miedzią

W rywalizacji pierwszoligowców Arka Gdynia zremisowała na własnym boisku z Miedzią Legnica 1:1 w środowym meczu ćwierćfinału piłkarskiego Pucharu Polski. Dzień wcześniej Zawisza Bydgoszcz pokonał Górnika Zabrze 2:1. Rewanże zaplanowano na 25 i 26 marca.

Przez większą część spotkania w Gdyni prowadzili goście po bramce głową Zbigniewa Zakrzewskiego w 18. minucie. Chwilę wcześniej czerwoną kartką został ukarany Sławomir Cienciała. Siły wyrównały się w 61. minucie, kiedy drugą żółtą kartką został ukarany Jakub Chrzanowski, który w pierwszej połowie zmienił kontuzjowanego Zakrzewskiego. Do wyrównania doprowadził siedem minut przed końcem regulaminowego czasu Marcus Vinicius.

Natomiast we wtorkowym ćwierćfinale Zawisza Bydgoszcz pokonał 2:1 Górnika Zabrze, który jest najbardziej utytułowanym zespołem w PP pozostałym w bieżącej edycji na placu boju. Triumfował sześć razy (lepsza jest tylko Legia Warszawa – 17), ale na sukces czeka już od 1972 roku. To kolejna porażka słabo spisującego się w tym roku Górnika, w którym pracę stracił niedawno trener Ryszard Wieczorek. Obecnie zespół z Zabrza poprowadzi Robert Warzycha, choć z uwagi na to, że nie posiada on licencji, do protokołu jest wpisywany Józef Dankowski.

Rywalizacja w dwóch pozostałych parach ćwierćfinałowych rozpoczęła się w ubiegłym tygodniu. Zagłębie Lubin pokonało Sandecję Nowy Sącz 2:0, a Jagiellonia Białystok wygrała z Lechią Gdańsk 2:1. Półfinały odbędą się w kwietniu, a finał – 2 maja na Stadionie Narodowym.