Piłkarski PP. Dwóch trzecioligowców w ćwierćfinale

Występujący w 2. lidze (trzeci poziom rozgrywek) piłkarze Błękitnych Stargard Szczeciński oraz Znicza Pruszków awansowali do ćwierćfinałów Pucharu Polski. Trzecioligowcy okazali się lepsi od drużyn grających na zapleczu ekstraklasy.

Błękitni pokonali w Stargardzie Szczecińskim GKS Tychy 3:2, choć do przerwy to goście prowadzili 2:1. O zwycięstwie gospodarzy zdecydowało trafienie Bartłomieja Zdunka w końcowych minutach spotkania. To trzeci rywal z 1. ligi, z którym poradziła sobie drużyna z woj. zachodniopomorskiego. Wcześniej wyeliminowała Pogoń Siedlce i Chojniczankę.

Z kolei Znicz niespodziewanie wygrał w Pruszkowie z KGHM Zagłębie Lubin 2:1. Goście kończyli mecz w dziesiątkę po drugiej żółtej kartce dla Jakuba Tosika. Tym samym zakończyła się seria 10 kolejnych meczów bez porażki gości, która trwała od 23 sierpnia.

Pozostałe sześć par rozegra mecze w dniach 28-30 października. Dojdzie wtedy do aż czterech wewnętrznych rywalizacji między przedstawicielami ekstraklasy, z których najciekawiej zapowiadają się potyczki Legii Warszawa z Pogonią Szczecin i Lecha Poznań z Jagiellonią Białystok. Broniący trofeum Zawisza Bydgoszcz odpadł w 1/16 finału.