Piłkarska Europa: Bez niespodzianek w meczach czołowych drużyn

Nie było niespodzianek w meczach najlepszych europejskich drużyn w Europie. W Premier League swoje spotkania wygrały Liverpool, Manchester City i Manchester United. Bliskie przerwania zwycięskiej passy Bayernu w Bundeslidze było Mainz. W Serie A wyjazdową wygraną nad Chievo odniosła Roma.

Po wspaniałych dla Chelsea derbach Londynu swoje mecze rozgrywały dziś Liverpool, Manchester City oraz Manchester United. The Reds po niezwykle bramkostrzelnym widowisku pokonali na wyjeździe Cardiff 6:3. Do przerwy Walijczycy po golach Mutcha i Cambella prowadzili równorzędną walkę z utytułowanym rywalem. W drugiej odsłonie podopieczni Brendana Rodgersa pokusili się o cztery trafienia i pewnie wygrali całe spotkanie. Ozdobą meczu był hat – trick ustrzelony przez Luisa Suareza. Niezwykle skutecznie zagrali również zawodnicy Manchesteru City. The Citizens wygrali u siebie z Fulham 5:0. Trzy bramki, w tym dwie z rzutów karnych zdobył Yaya Toure. W końcówce spotkania zwycięstwo Obywateli przypieczętowali Fernandinho i Demichelis. Dobrą dyspozycję potwierdzili piłkarze Manchesteru United. Aktualni mistrzowie Anglii wywieźli trzy punkty z Londynu po starciu z West Hamem. Autorem obu goli był niezawodny Wayne Rooney. Na szczególne wyróżnienie zasługuje pierwsza bramka zdobyta przez Anglika.

Nieoczekiwany opór w 26. kolejce Bundesligi napotkał Bayern Monachium. Bawarczycy przez długi czas remisowali bezbramkowo z Mainz. Szalę zwycięstwa na korzyść podopiecznych Pepa Guardioli przechylił w 82. minucie Bastian Schweinsteiger. Po chwili zwycięstwo Bawarczyków przypieczętował Mario Goetze.

W Serie A do Werony na mecz z Chievo przyjechała AS Roma. Wiceliderzy tabeli zwycięstwo zapewnili sobie dzięki trafieniom Gervinho i Destro.

Cardiff – Liverpool 3:6 (2:2)
J. Mutch 9’ 88’ F.Cambell 25’ – L. Suarez 16’ 60’ 90+6’ M. Skrtel 41’ 54’ D. Sturridge 75’

Manchester City – Fulham 5:0 (1:0)