Piłka ręczna. Mistrzowie świata za mocni dla Polaków

Polscy szczypiorniści ulegli Hiszpanii 28:33 w swoim ostatnim występie podczas turnieju w Oviedo. Mimo porażki, gra podopiecznych Michaela Bieglera mogła się podobać. Było to ostatnie starcie biało – czerwonych przed rozpoczynającymi się niebawem mistrzostwami świata w Katarze.

Do tej pory Polacy grali w Oviedo ze zmiennym szczęściem. Najpierw po niezbyt porywającym występie ulegli Norwegom, by później po bardzo dobrej grze pokonać Węgrów. Aby powalczyć z Hiszpanami – mistrzami świata – należało jednak wznieść się na wyżyny swoich możliwości.

Spain vs PolandBiało – czerwoni rozpoczęli spotkanie w innym składzie niż w pojedynku z Węgrami. Pierwsze minuty meczu upłynęły pod znakiem zaciętej rywalizacji. Żadna z drużyn nie potrafiła wypracować sobie kilkubramkowej przewagi. Polscy szczypiorniści grali bardzo odważnie w ataku, ale również dość słabo w obronie. Po kwadransie gry wynik oscylował w granicach remisu. Jeszcze w pierwszej części gry trener Biegler wprowadził w miejsce Piotra Wyszomirskiego Marcina Wicharego, co okazało się bardzo dobrą decyzją. Wichary obronił rzut karny i m.in. dzięki tej interwencji biało-czerwoni zeszli na przerwę prowadząc 17:16.

Polski zespół znakomicie rozpoczął drugą odsłonę spotkania. Skuteczna gra na kole spowodowała, iż nasi reprezentanci zdołali w pewnym momencie wyjść na prowadzenie 25:22. Wtedy o czas poprosił trener rywali. Chwila przerwy podziałała mobilizująco na Hiszpanów, którzy w ciągu kilku minut doprowadzili do stanu 26:26. Podopieczni Michaela Bieglera wyraźnie zacięli się w ataku, co skrzętnie wykorzystali mistrzowie świata, wychodząc na prowadzenie, które do końca meczu stopniowo powiększali. Ostatecznie biało – czerwoni ulegli drużynie z Półwyspu Iberyjskiego 28:33.