Piłka ręczna. Historyczny sukces Flensburga!

Piłkarze ręczni SG Flensburg-Handewitt pokonali 30:28 THW Kiel w meczu finałowym tegorocznej edycji Ligi Mistrzów szczypiornistów. Dla tej drużyny było to pierwsze zwycięstwo w tych rozgrywkach przy trzecim występie w finale.

Zespół z Flensburga w półfinale Final Four uporał się wczoraj z FC Barceloną, zwyciężając po rzutach karnych 41:39. Kiel okazało się lepsze od MKB Veszprém, wygrywając 29:26. Przed meczem finałowym wiadomo było więc, że triumfatorem Ligi Mistrzów po raz trzeci z rzędu zostanie ekipa z Niemiec. W 2012 roku najlepszą drużyną tych rozgrywek zostało THW Kiel, zaś w zeszłym roku- HSV Hamburg.

Finałowe starcie lepiej rozpoczęły popularne Zebry, a więc zawodnicy THW. Znakomicie grali w defensywie, zaś w ataku bardzo skutecznie grał Marko Vujin. Flensburg nie mógł znaleźć sposobu na szczelną obronę rywali. Po 7 minutach Kiel prowadziło 4:1. W 11 minucie kilończycy wygrywali już 8:3 i o czas poprosił trener Wikingów Ljubomir Vranjes. Kiel nadal kontrolowało przebieg gry i utrzymywało bezpieczną przewagę. Szczypiorniści z Flensburga przebudzili się dopiero pod koniec pierwszych 30 minut. Zdołali odrobić część strat i na przerwę schodzili przegrywając tylko dwiema bramkami (14:16).

W drugiej części spotkania nastąpiła wymiana cios za cios, ale coraz więcej do powiedzenia na parkiecie zaczęli mieć Wikingowie. W 37. minucie zdołali dogonić THW i doprowadzić do stanu remisowego. Podopieczni Vranjesa nie zwalniali tempa i na 15 minut przed końcem prowadzili 23:20. Kiel próbowało odrabiać straty, jednak rywale nie pozwalali im na rozwinięcie skrzydeł i na 5 minut przed zakończeniem spotkania cały czas wygrywał Flensburg (28:25). W samej końcówce popis swoich umiejętności dał bramkarz Wikingów Andersson, który obronił dwa rzuty przeciwników. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 30:28 dla zawodników SG Flensburg-Handewitt, dla których było to pierwsze w historii zwycięstwo w Lidze Mistrzów piłkarzy ręcznych.

Trzecie miejsce w Final Four zajęli gracze Barcelony, którzy w meczu o brąz pokonali MKB Veszprém 26:25.

SG Flensburg-Handewitt – THW Kiel 30:28 (14:16)
SG Flensburg-Handewitt: Andersson – Eggert 7/1, Svan Hansen 7, Glandorf 5, Mogensen 4, Weinhold 4, Gottfridsson 2, Heinl 1, Knudsen, Karlsson, Radivojević.
THW Kiel: Sjostrand, Palicka – Palmarsson 6, Ekberg 5, Sigurdsson 5, Vujin 5, Jicha 3, Jallouz 1, Toft Hansen 1, Wiencek 1, Zeitz 1, Sprenger.

FC Barcelona – MKB Veszprém 26:25 (9:10)
Barcelona: Sterbik – Rutenka 11 (7), Sarmiento 6, Karabatić 4, Lazarov 3, Garcia 2, Arino, Entrerrios, Grubindo, Morros, Saubich, Sorhaindo, Tomas.
Veszprem: Fazekas, Alilović – Ilić 7 (4), Nagy 5, Rodriguez 4, Gulyas 2, Jamali 2, Vilovski 2, G. Ivancsik 1, Ruesga 1, Ugalde 1, T. Ivancsik, Schuch, Terzić.