Pierwsze zwycięstwo Korony w sezonie

Na zakończenie 8. kolejki T – Mobile Ekstraklasy swoje pierwsze zwycięstwo w sezonie odnieśli piłkarze Korony Kielce. Podopieczni Ryszarda Tarasiewicza pokonali przed własną publicznością Podbeskidzie 2:1.

Ze zdecydowanie większym animuszem mecz rozpoczęli miejscowi. Już w 3. minucie po kąśliwym dośrodkowaniu z prawej strony boiska wynik mógł otworzyć Przemysław Trytko, jednak został uprzedzony przez jednego z obrońców Podbeskidzia. Goście szybko się otrząsnęli i zaczęli coraz częściej wędrować w pole karne Korony. Po wrzutce Macieja Iwańskiego nieczysto w piłkę trafił Pavol Stano. Chwilę później z siódmego metra fatalnie spudłował Sylwester Patejuk. W 21. minucie kibiców gospodarzy mógł uszczęśliwić Piotr Malarczyk, jednak po dośrodkowaniu Pawła Golańskiego posłał futbolówkę obok bramki. Pierwsze gole zobaczyliśmy dopiero w końcowej części pierwszej połowy. Najpierw piłkę w siatce umieścił Kamil Sylwestrzak, wykorzystując świetne dogranie Golańskiego. Przyjezdni odpowiedzieli w 44. minucie, kiedy to Vytautasa Cerniauskasa pokonał Pavol Stano.

Druga odsłona była już mniej emocjonująca. Ospałe akcje z obojga stron nie przynosiły efektu w postaci dobrych okazji strzeleckich. Boiskowy impas przerwał po godzinie gry Jacek Kiełb. Po indywidualnej akcji Trytki i niepewnej interwencji Peskovicia popularny „Ryba” nie miał problemów ze zdobyciem drugiej bramki dla Kielczan. Goście musieli gonić wynik, jednak nie potrafili zagrozić dobrze zorganizowanej defensywie gospodarzy. Na końcowe minuty stracili dodatkowo Stano, który za przerwanie ofensywnej akcji rywali został ukarany drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką. Do końca wynik nie uległ już zmianie, a z pierwszego sezonowego triumfu mogli cieszyć się piłkarze Korony.

Korona Kielce – Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:1 (1:1)
K. Sylwestrzak 39’ J. Kiełb 66’ – P. Stano 44’
Korona Kielce: Vytautas Cerniauskas – Paweł Golański, Piotr Malarczyk, Radek Dejmek, Kamil Sylwestrzak – Jacek Kiełb, Vlastimir Jovanović, Kyryło Petrow, Vanja Marković (56’ Olivier Kapo) – Siergiej Pilipczuk (74’ Paweł Sobolewski) – Przemysław Trytko (90+2’ Siergiej Chiżniczenko).
Podbeskidzie Bielsko-Biała: Michal Pesković – Tomasz Górkiewicz, Bartłomiej Konieczny, Pavol Stano, Adam Pazio (77’ Piotr Malinowski) – Sylwester Patejuk (67’ Artur Lenartowski), Maciej Iwański, Anton Sloboda, Marek Sokołowski, Damian Chmiel – Maciej Korzym (76’ Robert Demjan).

Tabela: [Ekstraklasa]