PGNiG Superliga. Przerwane pasmo Chrobrego, wyjazdowy koszmar Wybrzeża trwa

Passę trzech porażek z rzędu przerwali szczypiorniści Chrobrego Głogów, którzy przed własną publicznością pokonali fatalnie spisujące się na wyjeździe Wybrzeże Gdańsk 25:22. 11. kolejka PGNiG Superligi zakończy się we wtorek, kiedy naprzeciwko siebie staną Azoty Puławy i MMTS Kwidzyn.

W ekipie gości zabrakło mentalnego lidera Marcina Lijewskiego. Utytułowany reprezentant Polski bierze aktualnie udział w rozgrywkach Arabskiej Ligi Mistrzów. Pojedynek z pozostającym bez wyjazdowych punktów beniaminkiem wcale nie miał być łatwą przeprawą dla podopiecznych Krzysztofa Przybylskiego.

Głogowianie rozpoczęli słabo. W pierwszych dziesięciu minutach nie potrafili zdobyć choćby jednego gola. Wykorzystywali to szczypiorniści Wybrzeża, którzy wcale nie grając rewelacyjnie zdołali odskoczyć na kilka bramek. Niemoc swoich kolegów przełamał doświadczony Marek Świtała. Skrzydłowy był autorem pierwszych pięciu trafień dla gospodarzy i w znacznej mierze dzięki niemu wciąż mogli oni poważnie myśleć o końcowym sukcesie. Stratę miejscowi szczypiorniści zdołali zniwelować dopiero w końcówce pierwszej połowy, do szatni schodząc przy wyniku 10:10.

Po przerwie na boisku zobaczyliśmy zupełnie odmieniony zespół Chrobrego, który z każdą minutą odjeżdżał rywalom. Prowadzenie 20:14 pozwalało szczypiornistom Krzysztofa Przybylskiego spokojnie myśleć o dowiezieniu korzystnego rezultatu do końca. Nic bardziej mylnego – beniaminek nieoczekiwanie zaczął skutecznie gonić wynik, a w decydujących chwilach kontaktowym trafieniem popisał się Łukasz Rogulski (23:22). Rozpędzonych gości zatrzymał ostatni zryw głogowian, który pozwolił im na zdobycie niezwykle cennych dwóch punktów.

11. kolejkę PGNiG Superligi zakończy środowy pojedynek, w którym naprzeciwko siebie staną Azoty Puławy i MMTS Kwidzyn.

***

Chrobry Głogów – Wybrzeże Gdańsk 25:22 (10:10)

Chrobry: Stachera – Mochocki 4, Bednarek 2, Płócienniczak 1, Tylutki, Babicz, Świtała 9, Kubała 4, Biegaj 3, Kaczmarek, Kandora 2, Witkowski

Wybrzeże: Chmieliński, Plaszczak, Sokołowski – Mogielnicki 3, Rogulski 7, Nilsson 1, Abram 5, Kornecki 2, Adamski 1, Kondratiuk 1, Rakowski 1, Sulej 1, Papaj, Prymlewicz, Jasowicz

Tabela: [PGNiG Superliga]