Orlen Liga. Chemik ponownie lepszy od Impelu

Drużyna Chemika Police po raz drugi pokonała na własnym parkiecie Impel Wrocław w meczu finałowym polskiej ligi siatkówki kobiet. W rywalizacji o tytuł mistrza Polski policzanki prowadzą już 2-0.

Pierwszy set dobrze rozpoczęły siatkarki Chemika. Grały skutecznie w ataku i już po pierwszej przerwie technicznej prowadziły 8:4. Potem zdobyły cztery punkty z rzędu i wynik brzmiał 12:4. Wtedy do pracy wzięły się przyjezdne i zmniejszyły straty do trzech punktów (16:13). To jednak nie był koniec emocji w tej partii. Impel doprowadził do remisu 20:20. Końcówka pierwszej odsłony należała już jednak do policzanek, które zwyciężyły 25:21.

Drugi set od mocnego uderzenia rozpoczęły zawodniczki z Wrocławia, prowadząc 6:2. Drużyna gości utrzymywała minimalną przewagę aż stanu 20:20. Ostatnie piłki w tej odsłonie należały już jednak do ekipy tegorocznego beniaminka ligi. Chemik zwyciężył w drugiej partii 25:21.

Kolejny set był wyrównany do pierwszej przerwy technicznej. Potem przewagę zaczęły sobie wypracowywać przyjezdne. Tym razem jednak ekipa z Polic nie zdołała odwrócić losów rywalizacji i z triumfu 25:19 mogły cieszyć się zawodniczki Impelu.

Przegrana trzecia partia podrażniła ambicję gospodyń. Chemik w czwartej odsłonie już po pierwszej przerwie technicznej wygrywał 8:4. Policzanki nie zamierzały litować się nad przeciwniczkami i powiększyły dystans do ośmiu punktów (18:10). Do końca seta niewiele już się zmieniło. Przewaga miejscowych była zbyt duża, aby wrocławianki mogły ją zniwelować. Chemiczki wygrały czwartą partię 25:17, a całe spotkanie 3:1.

W rywalizacji do trzech zwycięstw Chemik prowadzi z Impelem 2-0. Kolejne starcie finałowe Orlen Ligi 24 kwietnia we Wrocławiu.

Chemik Police – Impel Wrocław 3:1 (25:21, 25:21, 19:25, 25:17)
Chemik: Werblińska, Bednarek-Kasza, Glinka-Mogentale, Bjelica, Mróz, Ognjenović, Sawicka (libero) oraz Krzos, Kowalińska.
Impel: Mroczkowska, Dirickx, Wilson, Brinker, Kaczor, Kąkolewska, Medyńska (libero) oraz Pyziołek, Sieczka, Konieczna, Gryka.