Nieporadność Arsenalu i grad goli w Kopenhadze – w Europie nikt nie odstawia nogi!

Jedenaście bramek zobaczyli dziś kibice w meczach IV rundy eliminacji piłkarskiej Champions League. Przed rewanżem bliższe awansu są Bayer Leverkusen, Red Bull Salzburg i Steaua Bukareszt. Remisy padły w spotkaniach Besiktasu z Arsenalem i Napoli z Bilbao.

Starcie z Besiktasem miało być dla wzmocnionych dobrymi transferami Kanonierów jedynie przetarciem przed fazą grupową Ligi Mistrzów. Gospodarze na swoim stadionie poprzeczkę zawiesili jednak bardzo wysoko. Choć sami nie zdołali pokonać Wojciecha Szczęsnego, uniemożliwili The Gunners skuteczną grę w ofensywie. Szansę na objęcie prowadzenia Turcy mieli już w pierwszych minutach. Koncentrację Wojciecha Szczęsnego uderzeniem ze środka boiska sprawdził Demba Ba. Senegalczyk był bardzo blisko zdobycia gola, jednak szczęście dopisało dobrze interweniującemu polskiego golkiperowi. Zdecydowanie groźniejsze akcje przeprowadzali miejscowi. Podopieczni Slavena Bilicia mieli jednak spore problemy z przebiciem się przez szczelną defensywę przyjezdnych. Wysiłek całego zespołu mógł w końcówce spotkania zniweczyć jeden z obrońców. Przed szesnastką futbolówkę przejął Oxlade-Chamberlain, lecz jego uderzenie na słupek zdołał sparować Tolga Zengin. Arsenal do rewanżu przystąpi osłabiony brakiem Aarona Ramseya. W 80. minucie Walijczyk został wyrzucony z boiska za drugą żółtą kartkę. Niewiadomą pozostaje także dyspozycja Mikela Artety, który przez kontuzję nie dotrwał do końca meczu.

***

Grad goli zobaczyli kibice w starciu FC Kopenhagi z Bayerem Leverkusen. Na stołecznym Stadion Parken Duńczycy prowadzili już 2:1, jednak jeszcze przed przerwą dwie bramki zapewniły ostateczny triumf popularnym Aptekarzom. Już w 5. minucie prowadzenie swojej drużynie dał Stefan Kiessling, wykorzystując dogranie Hakana Calhanoglu. W odpowiedzi do siatki Bernda Leno trafiali Mathias Joergensen i Daniel Amartey. Ten pierwszy zgubił przy rzucie rożnym krycie Sebastiana Boenischa. W pierwszej połowie zwycięstwo przyjezdnym zapewnili Karim Bellarabi i Heung-Min Son. Przy zwycięskim golu drugą asystę zanotował Calhanoglu.

***

W pozostałych dwóch meczach zwycięstwa odnosili gospodarze. Red Bull Salzburg poradził sobie ze szwedzkim Malmoe FF. Po trafieniach Schiemera i Soriano, nadzieje na udany rewanż w serca przyjezdnych wlała bramka Forsberga. W końcówce spotkania wygraną nad Ludogorecem Razgrad zapewniła sobie stołeczna Steaua. Piłkarze z Bukaresztu triumfowali po golu Chipciu z 88. minuty.