Niemcy tracą punkty, Portugalia wraca do gry

19 bramek zobaczyli dziś europejscy kibice w meczach eliminacyjnych do mistrzostw Starego Kontynentu. Kolejne punkty stracili Niemcy, tym razem remisując u siebie z Irlandią 1:1. Pierwsze zwycięstwa odniosły Szwajcaria i Portugalia.

Od pierwszych minut w starciu z Irlandią Joachim Loew nie mógł liczyć na Christopha Kramera i Andre Schuerrle. W ich miejsce na murawie pojawili się Matthias Ginter i Julian Draxler. Już w 5. minucie piłka wylądowała na poprzeczce bramki Davida Forde’a po tym, jak z dystansu przymierzył Erik Durm. Nastawieni defensywnie goście nie dopuszczali mistrzów świata do wielu sytuacji strzeleckich. Upragnionego gola zdołał zdobyć dopiero w 71. minucie Toni Kroos, wykorzystując podanie Maxa Kruse. Futbolówka zanim zatrzepotała w siatce odbiła się jeszcze od słupka. Po zmarnowanej okazji Mario Goetzego, który przegrał pojedynek oko w oko z golkiperem przyjezdnych, piłkarze w zielono-białych strojach odpowiedzieli w doliczonym czasie gry. Po wymianie podań w szesnastce gospodarzy, oczekiwany remis dał swojej drużynie weteran angielskich boisk, John O’Shea. Rezultat 1:1 nie satysfakcjonuje Niemców, którzy po trzech kolejkach spotkań mają na swoim koncie zaledwie 4 punkty.

***

W pozostałych meczach naszej grupy Gruzini, z którymi zagramy najbliższy pojedynek eliminacyjny, pokonali na wyjeździe Gibraltar 3:0. Swoje pierwsze zwycięstwa zanotowały Portugalia i Szwajcaria. Trzy punkty w Danii, tym pierwszym uratował w ostatnich sekundach Cristiano Ronaldo. Porażka przed własną publicznością z Irlandią Północną mocno skomplikowała drogę do awansu Grekom.