NHL. Dustin Brown rozstrzygnął 90-minutową batalię! Kings 2:0 Rangers!

Dogrywka rozstrzygnęła drugi pojedynek o mistrzostwo ligi NHL. W Staple Center w Los Angeles miejscowi Kings po raz kolejny pokonali New York Rangers. Tym razem gospodarze triumfowali 5:4 i objęli prowadzenie w serii 2:0.

Pierwsza tercja po raz kolejny przebiegała pod dyktando przyjezdnych. Najpierw po podaniu Moore’a bramkę zdobył McDonagh. Tuż przed przerwą rezultat podwyższył Mats Zuccarello. W drugiej odsłonie Kings wzięli się do odrabiania strat. Już w 2. minucie tej części gry Ludqvista pokonał Jarret Stoll. Po katastrofalnym błędzie mistrzów z 2012 roku, arbiter odesłał na ławkę kar Kyle’a Clifforda. Na lodowisku w pewnym momencie przebywało zbyt wielu hokeistów gospodarzy. Nowojorczycy wykorzystali to bardzo szybko. Jonathana Quicka tym razem przechytrzył Martin St. Louis. Kiedy chwilę później arbiter odesłał na 2 minuty Zuccarello przed szansą stanęli miejscowi. Gola w przewadze zdobył Willie Mitchell. Kontaktowe trafienie tylko rozdrażniło Rangers, którzy odpowiedzieli 11 sekund później. Krążek do siatki po podaniu wracającego z kary Zuccarello wpakował Brassard.

Przed ostatnią tercją Królowie mieli do odrobienia dwie bramki, jednak nie załamywali rąk i od początku ostatniej odsłony zdominowali sytuację na lodowisku. Najpierw Ludqvista pokonał King. Po chwili dogrywkę ekipie z Los Angeles dał niezwykle skuteczny w fazie play-off Marian Gaborik. W doliczonym czasie gry przez ponad pół godziny żadna z drużyn nie potrafiła zdobyć gola. Udało się to w końcu kapitanowi, Dustinowi Brownowi, który zapewnił Kings drugie zwycięstwo w serii.

Pojutrze rywalizacja przenosi się do Nowego Jorku. 10 i 12 czerwca Rangers staną przed szansą na wyrównanie stanu rywalizacji przed własną publicznością.

Los Angeles Kings – New York Rangers 5:4 D (0:2, 2:2, 2:0, 1:0)

J. Stoll 22’ W. Mitchell 35’ D. King 42’ M. Gaborik 48’ D. Brown 91’ – R. McDonagh 11’ M. Zuccarello 19’ M. St. Louis 32’ D. Brassard 35’

Stan rywalizacji: 2:0 dla Kings