NBA. Zwycięstwo Wizards podczas „polskiej nocy”

Marcin Gortat zdobył 13 punktów i miał pięć zbiórek, a jego Washington Wizards pokonali w sobotę u siebie Sacramento Kings 113:97. To ich trzecia wygrana z rzędu.

Łodzianin i jego koledzy z ekipy pewnym zwycięstwem uczcili „polską noc” obchodzoną w sobotę w hali Verizon Center, chociaż na początku drugiej połowy przegrywali już różnicą 21 punktów (48:69). Trzy kolejne wygrane Czarodzieje odnotowali ostatnio między 5 i 9 stycznia. Gortat przebywał na parkiecie 32 minuty, trafił sześć z dziewięciu rzutów z gry i jeden z dwóch wolnych, zebrał cztery piłki w obronie i jedną w ataku, miał także dwie asysty, blok, stratę i cztery faule.

W zespole gospodarzy wyróżnili się John Wall – 31 pkt (4/5 za trzy) i 12 zbiórek, Paul Pierce – 17 oraz Rasual Butler i Bradley Beal – po 14.

Najwięcej punktów dla gości zdobyli środkowy DeMarcus Cousins – 30 oraz Derrick Williams i Ray McCallum – po 15.

Hala Verizon Center z okazji sobotniej „Polish Heritage Night” po raz 12. w sezonie wypełniła się w komplecie. 20356 widzów obejrzało słabą grę zespołu gospodarzy w pierwszej połowie (do przerwy przegrywali 46:64) i ich fantastyczną pogoń po przerwie. Trzecią kwartę wygrali 38:21, a w czwartej szybko wyszli na prowadzenie i stale je powiększali.

Z bilansem 38 wygranych i 28 porażek Wizards zajmują piątą lokatę w Konferencji Wschodniej. Kings (22-43) są na 13. miejscu w Zachodniej.

Następny mecz Czarodzieje rozegrają w poniedziałek, również na własnym parkiecie, z Portland Trail Blazers (43-20), trzecią drużyną na Zachodzie.