NBA. Zwycięstwo Wizards na początku drugiej części sezonu, znakomity Gortat!

Koszykarze Washington Wizards pokonali we własnej hali Utah Jazz 103:89. Nie do zatrzymania w dzisiejszym spotkaniu był Marcin Gortat, który w ciągu 30 minut spędzonych na parkiecie zdobył 22 punkty, zebrał 10 piłek i zatrzymał aż 5 rzutów rywali. Duży wpływ na zwycięstwo gospodarzy miał także John Wall autor 17 oczek oraz 11 asyst.

Nasz rodak prawdziwy pokaz swoich umiejętności w ofensywie rozpoczął na początku drugiej kwarty – po efektownym wsadzie na swoim koncie miał już 11 oczek. Pozostałe części spotkania Gortat rozegrał równie dobrze. Mecz zakończył z dorobkiem 22 punktów, trafiając 9 z 12 prób z gry. Łodzianin zaprezentował także wysokie umiejętności w obronie, zaliczając 10 zbiórek i wykonując 5 bloków. Dla polskiego centra było to 28 double-double w bieżącym sezonie NBA.

Czarodzieje kontrolowali mecz od pierwszego gwizdka sędziego do końcowej syreny. Pierwszą kwartę wygrali 28:23 dzięki Johnowi Wallowi. Rozgrywający gospodarzy popisał się kilkoma efektownymi wjazdami pod kosz oraz zanotował 3 asysty. Druga część spotkania także należała do podopiecznych Randy’ego Wittmana, w której główną rolę odegrał Gortat.

Przyjezdni, dzięki dobrej grze Gordona Haywarda i Rudy’ego Goberta, zmniejszyli prowadzenie Czarodziei w trzeciej kwarcie do 5 oczek (68:63). Dla gości był to jedyny zryw podczas całego meczu. Czwarta część spotkania została zdominowana przez środkowego gospodarzy oraz wychodzącego z ławki Bradley’a Beala. Mecz zakończył się wynikiem 103:89 dla ekipy ze stolicy.

Najlepiej po stronie Utah zaprezentowali się Gordon Hayward (19 punktów) i Rodney Hood (18 oczek).

Zwycięstwo gospodarzom zapewnili Marcin Gortat (22 punkty, 10 zbiórek, 5 bloków) oraz John Wall (17 oczek, 11 asyst). Wizards po dzisiejszej wygranej wciąż plasują się na 10. pozycji w tabeli Konferencji Wschodniej. Czarodzieje jutro zmierzą się z Detroit Pistons, natomiast w niedzielę zagrają z Miami Heat.