NBA. Znakomita końcówka Wizards, solidny występ Gortata!

Washington Wizards wygrali we własnej hali z Milwaukee Bucks 110:105. Dla Czarodziei było to drugie zwycięstwo z rzędu. Marcin Gortat w ciągu 35 minut spędzonych na boisku zdobył 9 punktów oraz 14 zbiórek. W obozie gospodarzy świetne zawody rozegrał Kelly Oubre Jr autor 19 oczek.

Nasz rodak, po przeciętnej grze przeciwko Denver Nuggets, rozegrał solidne spotkanie. Gortat wykorzystał 4 z 8 oddanych prób z gry i łącznie zdobył 9 punktów. Center gospodarzy na atakowanej tablicy odnotował 7 zbiórek, a razem miał ich 14, czyli najwięcej w całym meczu.

Pomimo dobrego startu Wizards, pierwszą kwartę zdominowali Bucks. Początkowo po stronie gości liderowali rezerwowi. Po celnych „trójkach” Jasona Terry’ego i Mirzy Teletovicia przyjezdni prowadzili 32:23. Scott Brook również mógł liczyć na swoich zmienników. Punktowali Andrew Nicholson oraz Trey Burke, a kiedy Kelly Oubre Jr trafił dwa osobiste, Czarodzieje wygrywali 34:32. Pod koniec drugiej odsłony starcia, gdy udaną dwójkową akcją popisali się John Wall i Marcin Gortat, widniał wynik 52:52.

nbaPo przerwie w ofensywie lepiej prezentowali się  Bucks, a najskuteczniejszy był lider gości – Giannis Antetokounmpo. Po trafionym „layupie” Tony’ego Snella Wizards tracili do rywali osiem oczek (54:62). Gospodarze, dzięki skutecznej grze z dystansu swoich obrońców, dogonili drużynę z Milwaukee (72:72).

Początek ostatniej kwarty należał do przyjezdnych. Jeszcze na pięć minut przed końcem Bucks mieli sześć punktów przewagi. Ostatnie akcje spotkania pokazały jednak, że Czarodzieje potrafią zachować zimną krew w decydujących momentach. Odrabianie strat od przechwytu rozpoczął Kelly Oubre Jr, a po trafionych rzutach osobistych Walla Wizards prowadzili 108:102. Ekipa Marcina Gortata ostatecznie wygrała 110:105.

Najlepiej w obozie gospodarzy zagrali John Wall (24 oczka, 11 asyst) oraz Kelly Oubre Jr (19 punktów, 9 zbiórek). Po stronie gości wyróżnił się Giannis Antetokounmpo (28 oczek, 13 zbiórek, 7 asyst). Zespół z Waszyngtonu, po dwóch zwycięstwach z rzędu, plasuje się na 11. pozycji w tabeli Konferencji Wschodniej.