NBA. Zespół Marcina Gortata pokonał lidera Zachodu!

Koszykarze Los Angeles Clippers powrócili na zwycięską ścieżkę. Podopieczni Doca Riversa pokonali we własnej hali Denver Nuggets 132:111. Swój wkład w wygraną miał Marcin Gortat, który rzucił cztery punkty oraz zebrał jedenaście piłek.

Koszykarze Doca Riversa zanotowali świetne spotkanie. Każdą kwartę rozstrzygali na swoją korzyść, nie pozwalając rywalom – choćby na moment – złapać kontaktu punktowego. Ekipa z Miasta Aniołów ostatecznie zasłużenie pokonała Denver Nuggets 132:111, co jest najwyższą – jak dotąd – porażką najlepszej drużyny w Konferencji Zachodniej.

Gospodarzy do zwycięstwa poprowadziło trio: Tobias Harris – Danilo Gallinari – Montrezl Harrell. Cała trójka uzbierała łącznie sześćdziesiąt dwa oczka.

Z niezłej strony zaprezentował się Marcin Gortat. Nasz jedynak w NBA spędził na parkiecie dwadzieścia minut i w tym czasie zdobył cztery punkty (2/5 z gry) oraz zebrał jedenaście piłek, co stanowi na chwilę obecną drugi najlepszy wynik w bieżących rozgrywkach.

Los Angeles Clippers, dzięki drugiej z rzędu (a dziewiętnastej w sezonie) wygranej, awansowali na piąte miejsce w tabeli Konferencji Zachodniej. Kolejny mecz podopieczni Doca Riversa rozegrają w nocy z niedzieli na poniedziałek o godzinie 02:30 czasu polskiego. Rywalem będzie (na wyjeździe) Golden State Warriors.