NBA. Wygrana Wizards, powrót Beal’a!

Washington Wizards wygrali we własnej hali z Milwaukee Bucks 106:101. Najlepszym zawodnikiem gospodarzy był John Wall autor 19 oczek oraz 8 asyst. Do składu Czarodziei po długiej przerwie powrócił Bradley Beal. Marcin Gortat ze względu na kontuzję kolana nie wystąpił w dzisiejszym spotkaniu.

Wizards pomimo absencji Gortata i Krisa Humphries’a nie mieli problemu, aby wygrać pierwszą kwartę. Spotkanie znakomicie rozpoczęli Garrett Temple oraz Otto Porter, którzy do końca premierowej odsłony gry zdobyli 13 punktów. Po wsadzie Beal’a gospodarze prowadzili 29:18. Kolejna część meczu także należała do miejscowych. Dzięki Ramonowi Sessions’owi (15 oczek) swoją przewagę powiększyli o dwa punkty (56:43).

Goście w trzeciej kwarcie w pełni pokazali swoje umiejętności. Największym problemem dla zawodników Wizards była znakomita postawa Giannisa Andetokunmpo. Skrzydłowy skutecznie wykorzystywał swoje warunki fizyczne na półdystansie. Pomagał mu także Jabari Parker – wspólnie doprowadzili do prowadzenia Bucks 74:71.

Czwarta kwarta należała do podopiecznych Randy’ego Wittmana. Ostatnie minuty świetnie rozegrali wszyscy zawodnicy Czarodziei obecni na boisku. Przyjezdni mieli szansę na odrobienie strat, jednak doświadczony Jared Dudley, rzucając dwie „trójki” z rzędu, pozostawił ekipę z Milwaukee bez skutecznej odpowiedzi.

Bardzo dobre zawody rozegrało aż czterech zawodników gości. Andetokunmpo (19 oczek, 11 zbiórek), Parker (22 oczka), Khris Middleton (25 punktów) oraz Greg Monroe (21 oczek) – razem zdobyli łącznie 87 punktów!

Mimo, że Wizards pod nieobecność Gortata przegrali walkę na tablicach (30:47), zdołali wygrać już trzeci mecz z rzędu. Najlepiej wśród gospodarzy spisali się John Wall (19 oczek, 8 asyst) oraz Jared Dudley (13 punktów). W sumie aż siedmiu zawodników Wizards przekroczyło granicę 10 oczek. Czarodzieje z bilansem 18-19 zajmują 11. miejsce w tabeli Konferencji Wschodniej.