NBA. „Wojownicy” nie zwalniają tempa, 40 punktów Curry’ego

Stephen Curry zdobył 40 punktów i poprowadził zespół Golden State Warriors do jedenastego zwycięstwa w obecnym sezonie ligi koszykówki NBA. „Wojownicy” pokonali na wyjeździe Miami Heat 114:97 i mają gorszy bilans tylko od Toronto Raptors i Memphis Grizzlies.

Curry 24 z 40 pkt zdobył rzutami „za trzy” i miał ponadto siedem asyst oraz sześć zbiórek. „Są takie dni, kiedy jak złapiesz rytm, to wszystko ci wychodzi” – przyznał bohater wieczoru.

Klay Thompson dodał 24 i „Wojownicy” mogli się cieszyć z szóstej wygranej z rzędu. Goście czwartą kwartę wygrali 23:11 i wtedy przypieczętowali sukces.

Piąty kolejny mecz wygrali Denver Nuggets i po słabym początku sezonu mają obecnie bilans 7-7.

Ty Lawson zdobył 20 pkt dla gospodarzy, w tym trzy w akcji 2+1 osiem sekund przed końcową syreną i przypieczętował zwycięstwo Nuggets.

Wśród gości najskuteczniejszy był Jimmy Butler – 32 pkt, z czego aż 18 po rzutach wolnych.

Tylko 10 minut wytrzymał na boisku Derrick Rose, który wciąż nie jest w pełni sił po kontuzji. „Uraz ścięgna na szczęście się nie odnowił, ale nie chcieliśmy ryzykować” – zauważył szkoleniowiec „Byków” Tom Thibodeau.