NBA: Wizards wygrywają na trudnym terenie

Drużyna Washington Wizards, której barw broni Marcin Gortat pokonała na wyjeździe ekipę Golden State Warriors 88-85. Gortat zapisał na swoim koncie 8 punktów i 12 zbiórek. Tej nocy wygrywali także m.in.: Pacers, Knicks, Rockets czy Grizzlies.

Do tej pory jedyną drużyną z konferencji wschodniej, której udało się pokonać Golden State na ich terenie byli Indiana Pacers. Po tej kolejce do tego grona dołączą także Wizards Marcina Gortata. Mecz nie należał jednak do porywających. Zwycięstwo zawodnicy z Waszyngtonu zawdzięczają bowiem słabej skuteczności rzutowej gospodarzy. Lider ekipy z Kalifornii – Stephen Curry zdobył co prawda 23pkt. ale na nieszczęście Golden State wyłączył trafianie w czwartej kwarcie. Curry miał nawet rzut na dogrywkę równo z syreną jednak nie zdołał umieścić go w koszu i ostatecznie to Czarodzieje z Waszyngtonu schodzili z parkietu z podniesionymi głowami. Gortat grał 37 minut, w trakcie których zanotował 8 punktów, 12 zbiórek (10 w obronie i 2 w ataku), dwie asysty oraz po jednym bloku, przechwycie i stracie; popełnił także trzy faule. Następny mecz Wizards rozegrają w Los Angeles przeciwko Clippers już tej nocy.

Ciekawie było wczoraj w Nowy Jorku, gdzie miejscowi Knicks podejmowali Boston Celtics. Ostatnie spotkanie między tymi  zespołami zakończyło się pogromem. Nowojorczycy przegrali wtedy u siebie w legendarnej hali Madison Square Garden 114-73. Była to trzecia największa porażka Knicks u siebie w historii zespołu. Carmelo Anthony i jego drużyna skutecznie zrewanżowali się na Celtach ogrywając ich prawie tak samo dotkliwie. Zespół z Nowego Jorku zdobył dokładnie tyle samo punktów co Boston w grudniu – 114 i pozwolił gościom nazbierać 88 oczek. Liderem zwycięzców był oczywiście drugi najlepszy strzelec ligi Carmelo Anthony.