NBA. Wizards rozbici, double-double Gortata

Washington Wizards przegrali we własnej z Atlantą Hawks 101:122. Marcin Gortat w ciągu 33 minut spędzonych na parkiecie zdobył 14 punktów, zebrał 14 piłek i rozdał 3 asysty. Zwycięstwo gościom zapewnił Dennis Schroeder autor 23 oczek.

Nasz rodak w pierwszej połowie pokazał, że potrafi być wszechstronnym zawodnikiem – łodzianin rzucił 9 punktów, zaliczył 6 zbiórek oraz 2 asysty. W kolejnej części spotkania Gortat nie zwolnił tempa, dzięki czemu zdobył 36. double-double w bieżącym sezonie NBA, mając na koncie 14 oczek i 14 wywalczonych piłek na tablicach.

Dla Czarodziei udanie rozpoczął mecz Markieff Morris, szybko zdobywając 5 punktów. Z dobrej strony pokazał się także John Wall i po „layupie” Amerykanina, Wizards prowadzili 25:15. W drugiej odsłonie obie drużyny zagrały mocno w ataku, jednak to gospodarze powiększyli swoje prowadzenie o jedno oczko. Po „trójce” Marcusa Thorntona gospodarze wygrywali 56:52.

John WallDruga połowa spotkania to całkowita dominacja gości oraz problemy podopiecznych Randy’ego Wittmana w defensywie. W trzeciej kwarcie świetnie spisali się Paul Millsap oraz Dennis Schroeder. Po udanym „wjeździe” skrzydłowego, Atlanta prowadziła już 79:70. W ostatniej odsłonie meczu przyjezdni dali prawdziwy popis skuteczności rzutów za trzy punkty. W całym pojedynku podopieczni Mike’a Budenholzera trafili 17 „trójek”. Rywalizacja zakończyła się ostatecznie zwycięstwem gości 122:101.

Wygraną Jastrzębiom zapewnili Dennis Schroeder (23 punkty) oraz Paul Millsap (17 oczek). Drużyna z Atlanty z bilansem 42-30 zajmuje 4. miejsce w tabeli Konferencji Wschodniej.

W obozie gospodarzy dobrze spisali się Marcus Thornton (23 punkty), Marcin Gortat (14 oczek, 14 zbiórek) i Markieff Morris (19 punktów). Wizards wciąż plasują się na 10. pozycji w Konferencji Wschodniej.